109.3752

LIGA ŠAMPIONA SVE BLIŽA: Sent Galen preuzeo prvo mesto na tabeli, ali još nije gotovo!

16.07.2020. 22:28
Zvezdaši imaju razlog za slavlje.

Pet kola pre kraja Superlige Švajcarske Sent Galen se vratio na prvo mesto. U utakmici 31. kola, "zeleni" su na svom terenu savladali Lucern sa 4:1 (3:0).

STANKOVIĆ: Dobro je da su igrači mogli da hodaju, hvatamo ritam!

DVE PONUDE NA STOLU: Napadač napušta Marakanu! Na njemu je da izabere gde će!

ZVEZDA BLEDA NA PREMIJERI: Ivanić i Radulović pogodili, Katai debitovao! (VIDEO)

Domaću su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu. Prilično rutinskom igrom Sent Galen je došao do ubedljivog vođstva. Mrežu golmana Lucerna Mariusa Milera "načeo" je u 10. minutu Andre Ribeiro. U 27. minutu rezultat povećava Sedrik Iten, a samo 2. minuta kasnije isti igrač povećava na 3:0.

Drugo poluvremene je počelo još jednim golom domaćih, posle samo četiri minuta igre u nastavku bilo je 4:0, a pogodak sa bele tačke postigao je Đordi Kvintilja. Lucern je stigao do počasnog pogotka u 60. minutu. Strelac je bio Mark Marleku.

Sent Galen trenutno ima bod prednosti u odnosu na Jang Bojsa i nesumnjivo će trka za naslov šampiona trajati do poslednjeg kola.

Podsetimo, u Crvenoj zvezdi sa nestprljenjem iščekuju kraj švajcarskog prvenstva, jer im samo titula Sent Galena omogućava mesto nosioca u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pogledajte kako izgleda slovačka teniserka Dominika Cibulkova.