LIGA ŠAMPIONA: Sveci sve rešili u prvom, pogodio i Mesi, Bikovi iznenadili Građane

07.12.2021. 20:35
FK PSŽ
FK PSŽ / Izvor: Profimedia
Sve je poznato u grupi A.

FK Pari Sen Žermen savladao je Briž (4:1), dok je Lajpcig bio bolji od Mančester sitija (2:1) u poslednjim mečevima grupe A.

MIRAN SAM, OSEĆAM PODRŠKU IGRAČA: Poketino ima jasnu viziju o PSŽ-u

NEVIĐENI MALERI ZA TUHELA: Čelsi desetkovan u Rusiji, Kovačić se oporavio, pa dobio koronu (FOTO)

ODJAVIO BARSELONU: Želi u Borusiju Dortmund (FOTO)

Parižani su od samog starta krenuli silovito na gol gostiju i već posle sedam minuta su imali kapitalnu prednost. Strelac oba gola je bio Kilijan Mbape.

Do kraja prvog dela igre u listu strelaca je uspeo da se upiše i Lionel Mesi. Primio je sjajan pas od Mbapea na nekih 30 metara, poneo loptu napred namestio na levu nogu i onda rezantnim udarcem pogodio gornji levi ugao.

Ekipa iz Belgije je uspela da smanji prednost Svetaca. Ric je na asistenciju Langa prevario Donarumu u 68. minutu.

Zvanično najbolji igrač sveta, Lionel Mesi, je još jednom zatresao mrežu Minjolea. Ovoga puta je to uradio sa penala u 76. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe Lajpcig je golovima Soboslaja i Silve bio bolji od Mančester sitija.

Bikovi su poveli u 24. minutu. Soboslaj je umakao odbrani Građani i lagano prediblao golmana Stefena i pogodio mrežu gostiju.

Andre Silva je duplirao prednost svog tima u 71. minutu. Mahrez je posle šest minuta smanjio prednost, ali nebeskoplavi nisu uspeli da dođu do preokreta.

U završnici meča je Voker dobio crveni karton.

Gvardiola je na ovoj utakmici izveo respektabilan sastav, međutim nije ovo bilo veče Građana, koji su tako pretrpeli drugi poraz u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

Ipak to ih nije koštalo osvajanja prvog mesta u grupi. Pari Sen Žermen je drugi, dok je Lajpcig na trećoj poziciji i igraće na proleće u Ligi Evrope. Briž je završio svoju evropsku avanturu.