LIGA ŠAMPIONA (KVALIFIKACIJE): Tadićev Ajaks UTIŠAO Grke! Mađari ŠOKIRALI Maksimir!

06.08.2019. 22:40
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Odigrani prvi mečevi trećeg kola.

U prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, najveće iznenađenje priredio je Karabag. Tim iz Azejrbedžana slavio je na Kipru protiv APOEL-a sa 2:1, u čijim redovima su igrali srpski internacionalci Uroš Matić i Andrija Pavlović.

MUK NA MARAKANI! Evo zašto je Pavkov zamenjen posle postignutog gola!

DELIJE PONOVO NAPRAVILE SPEKTAKL! Razvili zastavu Kopenhagena a onda zagrmelI i poslali BRUTALNU poruku (VIDEO)

TEK ŠTO JE STIGAO U MADRID: Zvezda Reala je imala šta da kaže Joviću!

Derbi večeri odigran je u Solunu, gde je PAOK uspeo da nadoknadi vođstvo Ajaksa (2:2), koje je Kopljanicima doneo Zijeh u 10. minutu. Ipak, golovima Akpoma i Matosa, Ratnici su preokrenuli rezultat, da bi kapitalnu prednost polufinalisti prethodnog takmičenja Lige šampiona doneo iskusni Klas Jan Huntelar.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je, tokom velike inicijative domaćina, uspeo da centrira sa leve strane, lopta je stigla do Donija van de Beka, vratio je na peterac, a Fernando Varela je nespretnom reakcijom napucao Huntelara koji je ni kriv ni dužan postavio konačan rezultat.

Još jedno iznenađenje priredio je Ferencvaroš u Hrvatskoj. Mađarski šampion stigao je do remija, zahvaljujući spretnoj reakciji Sigera u 60. minutu, dok je vođstvo Zagrepčanima doneo Dani Olmo već na početku meča.

Klub Briž je golom iz penala savladao Dinamo iz Kijeva. Precizan sa "bele tačke" u 37. minutu bio je Hans Vanaken, pa će Belgijanci u Ukrajini pokušati da odbrane stečenu prednost i izbore ulazak u Ligu šampiona.