LIGA ŠAMPIONA: Tadićev Ajaks PROTUTNJAO kroz Francusku, DOMINACIJA Barse i Salcburga! Liverpul na LEDU... (FOTO)

27.11.2019. 20:51 17:13
FK Ajaks
FK Ajaks / Izvor: Reuters
Mečevi petog kola elitnog takmičenja.

Uzbudljivo i efikasno veče na mečevima elitnog takmičenja širom Evrope. Barselona je pobedom nad Borusijom od 3:1 obezbedila prvo mesto u grupi F, Salcburg je još ubedljivije slavio u Belgiji protiv tamošnjeg šampiona Genka (4:1), a Tadićev Ajaks je stigao do zlata vredne pobede nad Lilom u gostima (2:0). Srbin je već u drugom minutu asistirao Zijehu za vodeći gol Kopljanika, a pobedu je potvrdio Promes početkom drugog dela.

Iznenađenja su viđena na "Enfildu" i Lajpcigu". Aktuelni šampion Evrope, Liverpul, samo je remizirao sa Napolijem rezultatom 1:1, pa će u poslednjem kolu u direktnom duelu na "Red Bul Areni" sa Austrijancima odlučivati o prolazu dalje, dok Italijani ne bi trebali da imaju previše problema na "Sao Paolu" sa Genkom. Nemci su u nadonadi vremena stigli do izjednačenja protiv Benfike koja je vodila sa 2:0. Forsberg je postigao oba gola, prvi u 89, a drugi u 96. minutu.

Inter je na kraju stigao do ubedljive pobede nad Slavijom u Pragu od 4:1, a dva gola dao je Lautaro Martinez, uz jedan Lukakua.

MATIĆ U GLAVNOJ ULOZI: Ostrvo BRUJI o OVOM SKANDALU na treningu Mančestera! Nezapamćeno...

Ranije su odigrana dva meča u grupama G i H Lige šampiona. Valensija je uspela da "izvuče" bod protiv Čelsija golom Vasa desetak minuta pre kraja veoma uzbudljivog meča koji je okončan rezultatom 2:2 (1:1).

U Sankt Petersburgu Zenit je ostvario zasluženu pobedu nad Lionom sa 2:0 (1:0) i sa tri boda je sustigao Francuze na drugom mestu tabele u grupi.

ŽREB ZA KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE: Srbija saznala imena rivala! Oseća se miris Tokija

STIŽU SRBI NAORUŽANI DO ZUBA: Trener Alkmara o ŽIVOTU i SMRTI pred meč odluke sa Partizanom

UTAKMICA JESENI U HAGU: Vraća se Miloševićeva UZDANICA, sa OVIM timom Partizan napada Alkmar (MOGUĆI SASTAV)

Velika borba viđena je na "Mestalji". Domaći su poveli preko Solera u 40. minutu, ali je Kovačić samo 60-ak sekundi kasnije doneo Plavcima izjednačenje. Početkom drugog dela Pulišić je u 50. minutu meča doneo prednost londonskom klubu, a od tada je usledila potpuna ofanziva Španaca. Najpre je Dani Pareho propustio priliku da realizuje penal sredinom drugog poluvremena, pre nego što je Danijel Vas u 82. minutu postavio konačnih 2:2.

Ovim remijem Valensija i Čelsi nalaze se na liderskoj poziciji u grupi, ali će Ajaks imati priliku da ih prestigne, pošto se od 21 čas sastaje sa Lilom.

Mnogo manje uzbuđenja viđeno je na "Gasprom Areni". Zenit je postigao po gol u oba poluvremena i ostvario neočekivano laku pobedu. Dzjuba je u 42. minutu "otvorio" goste, da bi Ozdoev postavio krajnji rezultat šest minuta pre kraja.

Ostali mečevi petog kola na programu su večeras.