LIGA ŠAMPIONA: Čarobna asistencija Jovetića u pobedi Sevilje, Stara dama srušila Porto (VIDEO+FOTO)

22.02.2017. 22:37
Joveta
Joveta / Izvor: Reuters
Zmajevi igrali sa desetoricom od 27. minuta.

Juventus je kao gost pobedio Porto 2:0 i tako praktično obezbedio plasman u četvrtfinale Lige šampiona, dok je Sevilja je kod kuće pobedila Lester 2:1 pa  će se tek posle revanša znati ko će među osam najboljih ekipa u elitnom takmičenju.

LIGA EVROPE: Nastasić pogodio sopstvenu mrežu, ali eliminisao Vladu Ivića (VIDEO)

Sevilja je pobedila Lester, ali je propustila šansu da već sad obezbedi plasman u četvrtfinale. Hoakin Korea nije iskoristio penal u 14. minutu, Kasper Šmajhel je zaustavio njegov udarac sa 11 metara. Pablo Sarabija je u 25. minutu udarcem glavom doneo prednost Sevilji, a zatim se, posle fenomenalne asistencije Jovetića za neiskorišćeni penal iskupio Korea. Nadu Lesteru da može do četvrtfinala vratio je Džejmi Vardi golom u 73. minutu.

Vicešampion Bundeslige leti iz Evrope, a ništa nije kriv!

Stara dama je slavila u Portu, a pitanje plasmana u četvrtfinale rešeno je u 27. minutu kad je zbog druge javne opomene u razmaku od 180 sekundi pocrveneo Aleks Teljes. Najbolju šansu za Juventus imao je Dibala koji je u finišu poluvremena pogodio stativu. Juventus je početkom drugog poluvremena oštećen za gol, sudije iz Nemačke su poništile pogodak Dibale iako je jasno da on nije bio u ofsajdu.

PREDSEDNIK FSS U AKCIJI: Stigao VISOKI zvaničnik iz Turske (FOTO)

DibalaGol
DibalaGol / Izvor: Foto: twitter/printscreen

Juventus je ipak došao do pobede, golove su iz šesnaesterca postigli rezervisti, prvo Marko Pjaca pa Dani Alves, čime je Stara dama prak tično završila ceo posao u ovom dvomeču.

Porto – Juventus 0:2

STRELCI: Pjaca u 72. i Dani Alves u 74. minutu. STADION: Dragao. GLEDALACA: 49.229. SUDIJA: Manuel Graf (Nemačka). CRVENI KARTON: Teljes (Porto) u 27. minutu.
PORTO: Kasiljas – Maksi Pereira, Felipe, Markano, Teljes – Danilo Pereira – Erera, Neves (od 61. Korona), Braimi (od 73. Žota) – Soareš, Andre Silva (od 30. Lajun).
JUVENTUS: Bufon – Lihtštajner (od 73. Dani Alves), Barzalji, Kjelini, Aleks Sandro – Kedira, Pjanić – Kvadrado (od 67. Pjaca), Dibala (od 86. Markizio), Mandžukić – Iguain.

Sevilja – Lester 2:1
STRELCI: Sarabija u 25. i Korea u 62. za Sevilju, a Vardi u 73. minutu za Lester. STADION: Ramon Sančez Pizhuan. GLEDALACA: 38.334.
SEVILJA: Riko – Rami, Langle (od 55. Kariso), Eskudero – Marijano, Nzonzi, Sarabija, Vitolo, Nasri – Jovetić, Korea (od 63. Ibora).
LESTER: Šmajhel – Simpson, Morgan, Hut, Fuhs – Drinkvoter, Ndidi – Olbrajton (od 88. Amartej), Mahrez, Musa (od 58. Grej) – Vardi.