LIGA ŠAMPIONA ZA OMLADINCE: Zvezda NADIGRALA Svece! PSŽ je POBEDOM potvrdio prolaz! (VIDEO+FOTO)

11.12.2018. 17:53
Crvena zvezda
Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli se časno oprostili od Evrope.

Omladinci Crvene zvezde poraženi su u poslednjem meču šestog kola grupne faze Lige šampiona za omladince, protiv vršnjaka iz Pari sen Žermena. Nisu izabranici Bratislava Živkovića zaslužili da se neuspehom oproste od Evrope, obzirom da su u većem delu nadigrali favorita, koji će uz Liverpul nastaviti takmičenje u narednoj fazi: Crvena zvezda - PSŽ 0:1 (0:0).

PROMENE PRED PSŽ: Milojević ima TAJNOG aduta za Svece! (FOTO)

OHRABRUJUĆE VESTI IZ SARAJEVA: Prosinečki NAPUSTIO intenzivnu negu (FOTO)

Omladinci FK Crvene zvezde
Omladinci FK Crvene zvezde / Izvor: Srbija Danas

OD AUTA NIJE OSTALO NIŠTA: Stravičan udes bivšeg fudbalera Zvezde. Sudario se sa policijom (VIDEO)

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri, sa nekoliko šansi na obe strane. Tim sa Marakane mogao je do gola dva puta preko Ilije Babića, međutim, mreža Parižana ostala je netaknuta.

Najpre je Jočić u solo prodoru imao otvoren šut ka golmanu Svetaca, dvoumio se i na kraju odlučio da doda Babiću, koji se nije snašao. Nešto kasnije, u 32. minutu posle centaršuta Alekse Terzića, Babić je loptu zahvatio glavom, išla je u gol, ali se Matumbu istakao i odbranom učinio da i ova prilika Zvezde propadne.

I u nastavku meča crveno-beli su krenuli da atakuju ka golu Parižana. Najbolju šansu imao je Burmaz u 62. minutu, kada je izašao sam pred Matimbua, ali je golman gostiju odbranio nogom njegov udarac. Već u sledećem naletu, i Jokić je pokušao, ali su se Sveci uspešno odbranili.

Kazna za silne promašaje stigla je Zvezdu u finišu utakmice. Samo deset minuta provedenih na terenu bilo je dovoljno "rezervisti" Muingi da zatrese mrežu domaćina: pogrešio je Gordić prilikom intervencije, na pravom mestu bio Arnold Muinga i doneo radost Svecima - 0:1.

Poslednju šansu da donese remi crveno-belima, propustio je Kukolj, čiji je udarac završio neprecizno pored gola, da bi i u narednom naletu Radulovićev udarac odbranio Matimbu.

CRVENA ZVEZDA - PSŽ 0:1 (0:0)

STRELAC: Muinga u 83. minutu.

STADION: Čukaričkog.

SUDIJA: Nejc Kajtazović (Slovenija).

ŽUTI KARTONI: Kukolj, Velikić, Burmaz, Eraković (Crvena zvezda), Fresanž, Okike (PSŽ).

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Kukolj, Terzić, Ajdinović (90. Puletić), Milikić, Eraković, Velikić (53. Đorđević), Stojanović, Babić (53. Stojančić), Jocić, Burmaz (68. Radulović).

PSŽ: Matimbu, Makutungu, Larkeče, Kuazi, Nija, Vilijams (65. Ruiz), Jaisin (73. Muinga), Okike, Fresanž, Fadiga, Providens (65. Kulibali).

Tabela: PSŽ 14, Liverpul 13, Napoli 6, Crvena zvezda 1.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.