LIGA ŠAMPIONA: Zijeh SPASIO Plavce, konačno PAO i Salcburg!

02.11.2021. 20:59
Hakim Zijeh
Hakim Zijeh / Izvor: Profimedia
Uvodni mečevi 4. kola.

Pre dve nedelje u Londonu, Čelsi je pregazio nejaki Malme sa 4:0, a večeras je aktuelni branilac titule Lige šampiona na jedvite jade savladao u grupi "H" domaćina u Švedskoj rezultatom 1:0 (0:0).

U drugom meču, odigranom u "G" grupi, Volfzburg je pobedio Salcburg sa 2:1 (1:1), nanevši Austrijancima prvi poraz u takmičenju.

NOVI SLUČAJ ERIKSEN: Samo je PAO na travu, fudbaler doživeo SRČANI udar! Hitna REANIMACIJA

DEŠAVA SE I TO: Zvezdin fudbaler POMOGAO hrvatskom velikanu da nađe trenera!

GLAVOBOLJE POSTAJU TEŠKE MUČNINE: Zdjelarov izostanak izvestan, ali KAKO BEZ NJIH? Nove loše vesti iz Partizana

Gol vredan treće pobede Plavaca, postigao je Hakim Zijeh posle oštrog centaršuta Hadson Odoija sa desne strane u 56. minutu, pa Marokancu nije bilo teško da iz blizine zatrese nezaštićeni deo mreže golmana Malmea Dahlina.

Čelsi je bio bolji tokom celog meča, imao inicijativu i stvarao šanse preko uputivši pet puta više udaraca ka protivničkom golu, za razliku od domaćina (4:22).

U 86. minutu u igru je ušao i Veljko Birmančević, koji je zamenio Rakipa, ali bez konkretnijeg učinka u tako malom intervalu.

Samo četiri minuta bilo je dovoljno Vukovima da "ujedu" Salcburg, učinio je to Ridle Baku koji se odlično snašao u šesnaestercu na upućen centaršut Janika Gerharda, pa je doveo svoj tim u vođstvo - 1:0.

Izjednačenje austrijskom klubu doneo je Maksimilijan Veber u 30. minutu, sjajno je izvedeo "slobodnjak", koji je završio u maloj mreži Kastelsa.

Novo vođstvo i pobedu Volfzburgu doneo je Lukas Nemek u 60. minutu. Prethodno je centrirao Maksimilijan Arnold, da bi u šesnaestercu austrijskog šampiona fenomenalno odreagovao Nemek i izrastao u junaka nemačkog tima.