LIVERPUL ILI FLAMENGO? Spektakl u Dohi, produžeci i VAR, evo ko se na kraju popeo na SVETSKI TRON!

21.12.2019. 21:06
Liverpul - Flamengo
Liverpul - Flamengo / Izvor: Profimedia
Bilo je baš uzbudljivo.

Fudbaleri Liverpula savladali su Flamengo na stadionu "Kalifa" u Dohi sa 1:0, posle produžetaka u finalu Svetskog klupskog prvenstva. Regularan tok susreta završen je bez pogodaka, a šampion Evrope je ipak opravdao ulogu favorita golom brazilskog napadača Roberta Firmina u 99. minutu, na asistenciju Senegalca Manea.

DEKI SE POSLE 21 GODINE VRATIO KUĆI: Stanković ZVANIČNO promovisan u novog TRENERA Zvezde!

INTER ILI ATLETIKO? Matić konačno PROGOVORIO o svojoj sudbini

ŠOK: Preminuo legendarni fudbaler koji je postigao gol u finalu EP

Prvo poluvreme je bilo dosta tvrdo. Liverpul je ofanzivom započeo meč, ali su Brazilci vremenom uspostavili ravnotežu. Na veliki odmor se otišlo u egalu, bez šuteva u okvir gola.

Velika uzbuđenja su viđena na startu drugog dela utakmice. Firmino je u 47. minutu uputio snažan šut, ali je pogodio desnu stativu gola koji je branio Dijego Alveš. Samo tri minuta neprecizno je šutirao Salah, a finiš utakmice je bio naročito dramatičan.

Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Reuters

Rafinja je u nadoknadi vremena sa leđa oborio Manea a glavni arbitar Abdulrahman Al-Jasim je pokazao na penal. Usledili su veliki protesti osvajača Kopa Libertadores, a posle pregledavanja VAR tehnologije sudija je odlučio da preinači svoju odluku.

Kao što je već rečeno, sve je odlučeno u produžecima. U 99. minutu "sevnula" je ubitačna kontra tipična za četu Jirgena Klopa. Upućena je duga lopta ka Maneu. Senegalac ju je odlično primirio i pronašao Firmina u sredini, a Brazilac je sjajno primio, namestio se i zatresao Alvešovu mrežu za veliko slavlje.

Celu akciju "Crvenih" možete pogledati u videu.

Do kraja meča nije došlo do promene rezultata, a Liverpul je i zvanično postao klupski prvak sveta, prvu u istoriji kluba u ovom formatu.

Treće mesto osvojio je Monterej koji je u subotu popdne savladao Al-Hila sa 3:2, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Pogledajte kako izgleda Džesika Aidi, devojka veziste PSŽ-a Marka Veratija

Ruski spasioci
Ruski spasioci / Izvor: Profimedia

POSLE PORAZA OD CICIPASA: Đoković SAMLEO rivala za svega sat i osam minuta igre!

OGLASILI SE SA MALOG KALEMEGDANA: Vanredna konferencija KK Crvena zvezda

ABA LIGA: Ludilo u Ljubljani, dva produžetka i pobeda Cedevita Olimpije protiv Mege (VIDEO)