DESETKOVANI LIVERPUL POKOSIO "LISICE": Vanserijska predstava Klopove čete i dokaz PRAVE FORME (VIDEO)

22.11.2020. 22:23
Liverpul - Lester
Liverpul - Lester / Izvor: Reuters
Odličan, odličan Liverpul.

Fudbaleri Liverpula u jednom od derbija devetog kola Premijer lige ubedljivo su na Enfildu pobedili Lester rezultatom 3:0.

DANAS JE SVE ZAVRŠENO: Procurila konačna informacija o Lionelu Mesiju i Mančester sitiju

ŠTA NAM OVO GOVORI? Lalatović OČAJAN protiv Zvezde, potpuno DRUGAČIJI učinak u duelima sa Partizanom

GENTOVA GENERALKA PRED ZVEZDU: Naleteli na Šarlroa koji je izbacio Partizan - gol u poslednjem minutu prvog dela, KARDINALNA greška (VIDEO)

Crveni su dominirali od prvog do poslednjeg minuta i da su imali malo više sreće mogli su do vrha da napune mrežu neočekivano loših gostiju koji su trijumfom mogli da se vrate na prvo mesto.

Liverpul je upisao šestu pobedu u sezonu i sa 20 bodova na vrhu tabele izjednačio sa Totenhemom, koji ima bolju gol razliku. Lisice su Čelsijem na deobi drugog mesta sa 18 bodova.

Ekipa Jirgena Klopa imala je čak 23 udarca ka golu protivnika (Lester devet), a od 12 u okvir samo tri su završila iza leđa odličnog Kaspera Šmajhela.

Domaći su poveli u 21. minutu retko viđenim autogolom Džonija Evansa, a samo dva minuta kasnije Harvi Barns je imao odličnu šansu da izjednači, ali je posle lepe akcije šutirao pored gola.

Potom su se ređale šanse preg golom Lestera. Matip u 27. minutu posle kornera nije bio precizan, u 33. Firmino je malo zakasnio posle dodavanja Matipa, a jedan od retkih udaraca ka golu Alisona uputio je Džastin...

U 41. minutu Liverpul je duplirao prednost. Endi Robertson je sjajno centrirao, a Diogo Žota naleteo na loptu i glavom matirao Šmajhela.

U nastavku utakmice identina slika na terenu i još lošiji Lester. Sadio Mane je u 55. minutu dobro šutirao, ali Šmajhel jednom rukom odbranio. Dva minuta kasnije Danac je odbranio udarac Žoti, a potom je Evans pogodio okvir svog gola.

U 77. minutu Firmino pogađa stativu, a u nastavku akcije, posle udarca Manea i odbrane Šmajhela, lopta ponovo završava na stativi.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu. Džejms Milner je izveo korner sa desne strane, a Firmino glavom konačno savladao Šmajhela. Liverpul u sledećem kolu gostuje Brajtonu, a Lester dočekuje Fulam.