LOKOMOTIVU SAMO ČUDO MOŽE DA SPASI: Nikolić OTKRIO šta nije štimalo! Evo od čega mu ZAVISI posao

02.12.2020. 08:19
Marko Nikolić
Marko Nikolić / Izvor: Profimedia
Moskovljani se obrukali kod kuće.

Fudbaleri Lokomotive doživeli su (ne)očekivan poraz kod kuće od Salcburga (1:3), u petom kolu Lige šampiona.

TRANSFER KARIJERE: Bivši igrač Partizana ide u Juventus!

HOLENDER NE PRESTAJE DA VERUJE U TITULU: "Imamo vremena da stignemo Crvenu zvezdu"

GROM IZ VEDRA NEBA: Denver ostaje bez Jokića, Srbina želi OVAJ klub! Kakav bi to TRIO bio

Novim neuspehom izabranici Marka Nikolića plasman u narednu rundu sveli su na domen teorije. Naime, pred poslednje kolo grupne faze, "Železničari" imaju tri boda, jedan manje od Salcburga, na čijoj je strani i bolji međusobni skor (prvi meč u Mocartovom gradu završen 2:2).

– Loš rezultat. Igrali smo slabo u prvom poluvremenu, ništa na terenu nije funkcionisalo. U drugom smo se borili, probali smo sve da bismo se vratili u igru. Treći gol smo primili minut nakon što smo dali gol. Sada nam je najpotrebnija podrška i da se dobro spremimo za sledeću utakmicu - rekao je Nikolić posle poraza.

Rusi su bili suočeni sa velikim kadrovskim problemima, obzirom da je nekolicina standardnih prvotimaca zbog povreda preskočila ovaj meč. Zbog toga je srpski stručnjak bio primoran da menja taktiku.

– Morali smo da izmenimo tim pre utakmice. Imali smo probleme sa igračima odbrane i veznog reda. Želeli smo da zaigramo sa trojicom napadača, ali nije funkcionisalo. Bilo je dosta teških lopti u prvom delu, ništa nismo uspevali da uradimo. Posle kornera Ze Luis je dobio udarac, nije bilo namerno. U drugom poluvremenu smo pokazali karakter, postigli smo gol, rizikovali smo, mogli smo i do drugog, ali čim smo primili treći pogodak odmah nakon našeg, to je bio kraj - istakao je Marko Nikolić.

Da bi ostali na međunarodnoj sceni i takmičenje nastavili u Ligi Evrope, "Lokosi" moraju da savladajuBajern, u Minhenu, u poslednjoj rundi, ali i da Austrijanci ne pobede madridski Atletiko kod kuće. Na ruku Nikolićevom timu ide činjenica da bi u slučaju poraza, Španci ispali iz Lige šampiona, a Salcburg uz evropskog šampiona prošao dalje.

Pogledajte kako izgleda Natalija Borges, devojka Ezekijela Lavecija.