LŠ: Junajtedov NIZ je prekinut, Sveci ih SAMLELI na Trafordu, Kolarov se radovao (FOTO)

12.02.2019. 22:57
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters
Odigrane dve uvodne utakmice elitnog UEFA takmičenja.

Posle zimske pauze nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona, prvim utakmicama osmine finala. Na "Old Trafordu" Mančester junajted je dočekao Pari Sen Žermen, a Roma na "Olimpiku" Porto. U Engleskoj je bilo 2:0 za goste, a u Italiji 2:1 za domaćina. Pobeda Svetaca bila je apsolutno zaslužena, a na ovaj način prekinut je niz Junajteda od kada ga je preuzeo Ole Gunar Solskjer. Posle deset mečeva (devet pobeda), prvak Francuske i rival Crvene zvezde u grupnoj fazi je prekinuo odličnu seriju Đavola. U Rimu, dvostruki strelac bio je Nikolo Zaniolo, mada je Adrijan ostavio u životu Zmajeve.

Na terenu su sve vreme bili reprezentativci Srbije Nemanja Matić (Junajted) i Aleksandar Kolarov (Roma).

UOČI DUELA NA OLD TRAFORDU: Evo kako danas izgleda LEGENDARNI Luis Saha! (VIDEO)

LE: Fenerbahče bolji od Ivanovićevog Zenita, umalo da ne bude tako (FOTO)

Mnogo više pažnje izazvao je duel u Mančesteru u koji su Sveci doputovali bez povređenih Nejmara, Edinsona Kavanija, Adrijena Rabioa i Tomasa Menijea. U prvih 45 minuta bliži golu bili su Parižani, a u 30. minutu Kilijan Mbape je sa nekoliko metara promašio, a sedam minuta kasnije Anhel di Marija je napravio veliku grešku. Bio je u ofsajdu i postigao gol koji je i poništen. Da je prepustio loptu Mbapeu, vodili bi Sveci. Imao je međutim prilike i domaćin, preko Markusa Rašforda. Za razliku od Tomasa Tuhela, Ole Gunar Solskjer je već do 46. minuta zbog povreda iskoristio dve izmene. Umesto Džesija Lindgarda ušao je Aleksis Sančez, a umesto Antonija Marsijala Huan Mata.

Jang BACIO Di Mariju na reklamni pano, a onda je na terenu nastala GUŽVA (VIDEO)

U uvodnim trenucima nastavka posle centaršuta sa desne strane Mbape je glavom pokušao, ali je De Hea izbacio jedva u korner. U sledećim trenucima, Di Marija je izveo korner Kimpembe je pobegao Nemanji Matiću (igrao sve vreme) i bez problema loptu "iz leta" pogodio pod prečku. Samo nekoliko minuta kasnije sa desetak metara pokušao je Dani Alveš, ali ta lopta ipak nije ušla u mrežu. "Šuma" je ipak bila gusta da bi lopta prošla. U 60. minutu, ponovo je asistent bio nekadašnji fudbaler Junajteda, Di Marija, a egzekutor Mbape. Odbrana Junajteda nije mogla da stigne brzonogog reprezentativca Francuske, koji je sa nekoliko metara rutinski savladao Davida de Heu. Isti igrač je imao priliku za 3:0, prošao je po desnoj strani, "bocnuo" loptu, ali je De Hea ipak uspeo da odbrani.

Minut ćutanja za Salu

Obe utakmice (kao i sve u Ligi šampiona i Evrope) počele su minutom ćutanja u čast tragično nastradalog Emilijana Sale koji je iz Nanta prešao u Kardif.

Napadi gostiju su se nastavljali, a u 65. minutu De Hea je uspeo da odbrani šut Bernata sa leve strane. Pokušao je i Junajted preko Erere, ali je njegov pokušaj sa 15-ak metara izblokiran. Uveo je u završnici Solskjer Romelua Lukakua, ali to nije donelo promenu rezultata.

U revanšu, Đavoli će biti bez Pola Pogbe koji je u 90. minutu dobio drugi žuti karton, što je dodatni problem za engleski tim. A koliko je bio nadmoćan PSŽ, svedoči i skandiranje njihovih navijača u poslednjim trenucima "ole, ole...". Jednostavno, PSŽ je bio mnogo bolji.

U Rimu, golovi su počeli da "padaju" tek u završnici. Za samo šest minuta (70. i 76.) Nikolo Zaniolo je dva puta savladao Ikera Kasiljas, a rezervista Adrijan je u životu ostavio goste iz Portugalije. Zaniolo je ušao u istoriju elitnog takmičenja kao najmlađi Italijan koji je dao dva gola. Ofanzivni vezista Vučice će u julu napuniti 20 godina.