LŠ: VAR se koristio NEKOLIKO puta, ali nije pomogao Juventusu, Sitijev VELIKI preokret (FOTO)

20.02.2019. 22:56
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Očekuju nas i revanši osmine finala elitnog UEFA takmičenja.

Odigrane su sve prve utakmice osmine finala Lige šampiona. Utakmicama Atletiko Madrid - Juventus i Šalke - Mančester siti kompletiran je "krug". Jorgandžije su bile bolje rezultatom 2:0, dok su Građani sa igračem manje došli do pobede od 3:2, iako su gubili sa 2:1.

NAJNOVIJA VEST! Opljačkan automobil Dejana Tomaševića! (FOTO)

IMA SE MOŽE SE: Ronaldo izašao na TEREN u PRESKUPIM patikama, koje se ne slažu sa ODELOM (FOTO)

U devetom minutu meča u Madridu, "omraženi" Kristijano Ronaldo je izveo slobodni udarac sa 30-ak metara, lopta je išla pod prečku, ali je Jan Oblak ipak prebacio preko prečke. Samo tri minuta kasnije, nova opasnost ispred gola Atletika. Leonardo Bonući je glavom pokušao, ali je bio neprecizan. Nedugo zatim, na drugoj strani, Tomas je snažno šutirao, ali je Vojčeh Ščešni zaustavio.  U 28. minutu, "radio" je VAR. Nadali su se Madriđani da će sudija Feliks Cvajer dosuditi najstrožu kaznu posle prekršaja De Šilja nad Koštom, ali se to nije desilo. Penala nije bilo, samo slobodnog udarca. Koji je Ščešni odbranio. U 34. minutu, sa 25 metara, šut je oprobao i Paolo Dibala, ali je ponovo bio oprezan Oblak.

U 51. minutu, Atletiko je mogao da donese prednost Atletiku. Pobegao je čuvaru, ali sa 15-ak metara šutirao neprecizno. Barem dva-tri metra. Već u jednom od sledećih napada pokušao je i Antoan Grizman, ali je loptu zakačio Ščešni, a onda je ona pogodila i prečku. Ubrzo je odbrana Juventusa uspela da izbaci loptu u korner. Za samo minuta (58, 61. i 6.7 minut) Dijego Simeone je uveo Alvara Moratu, Tomasa Lemara i Anhela Koreu. U 70. minutu, opet je na sceni bio VAR. Morata je pogodio glavom sa desetak metara, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu. Radost domaćina trajala je veoma kratko.

U 78. Hoze Marija Himenez je postigao gol posle gužve u kaznenom, opet je konsultovan VAR, ali je na kraju gol IPAK priznat. Da je još jednom poništen stvarno bi bilo mnogo. Samo pet minuta kasnije Dijego Godin je povećao na 2:0. To je bio i konačan rezultat uprestonici Španije.

U Nemačkoj, gosti iz Engleske su prilično brzo poveli. Serhio Kun Aguero je u 19. minutu, ali gol nije odmah priznat već je "konsultovana" VAR tehnologija. Pogodak je ubrzo i zvanično priznat. Golu je prethodio loš pas golmana Farmana koji je pod pritiskom Sitija bacio u problem Džefrija Brumu, kome je loptu oduzeo David Silvi. Asistirao je Agueru za 1:0.

Krajem prvog poluvremena, usledio je preokret. Nalib Bentaleb je za samo sedam minuta (38. i 45. minut) dva puta pogodio sa bele tačke i stavio goste u podređen položaj. Nikolas Otamendi i Fernandinjo su bili krivci za jedanaesterce, s tim da je u prvom slučaju ponovo korišćena VAR tehnologija. Bentalebu se inače još nije desilo da za klub promaši penal - 14 od 14.

U 68. minutu, Nikolas Otamendi je dobio drugi žuti karton, pa je Siti ostao sa desetoricom. Menadžer Građana, Pep Gvardiola je odmah reagovao i umesto Davida Silve uveo Vensana Kompanija. Uveo je malo kasnije i Liroja Sanea koji je u 85. minutu doneo izjednačenje. A onda je Rahim Sterling dao gol u nadoknadi.

LE: Sergejev Lacio se oprostio od Evrope (FOTO)

ATLETIKO MADRID - JUVENTUS 2:0

STRELCI: Himenez 78, Godin 83.

STADION: "Vanda Metropolitano" (Madrid)

SUDIJA: Feliks Cvajer (Nemačka)

ATLETIKO MADRID: Oblak, Huanfran, Himenez, Godin, Filipe Luis, Saul, Tomas (od 61. Lemar), Rodri, Koke (od 67. Koera), Košta (od 58. Morata), Grizman. TRENER: Simeone.

JUVENTUS: Sčešni, De Šiljo, Bonuči, Kjelini, Aleks Sandro, Bentankur, Pjanić (od 72. Kan), Matuidi, Dibala (od 80. Bernardeski), Mandžukic, Ronaldo. TRENER: Alegri.

SKANDAL U ITALIJI: Ikardi lažirao povredu (FOTO)

ŠALKE - MANČESTER SITI 2:3

STRELCI: Bentaleb 38.p, 45.p - Aguero 18, Sane 85, Sterling 90+1.

STADION: "Veltins arena" (Gelzenkirhen)

SUDIJA: Karlos del Sero (Španija)

CRVENI KARTON: Otamendi

ŠALKE: Farman, Kaliguri, Nastasić, Sane, Bruma, Mendil (od 65. Burgštaler), Serdar, Mekeni (od 77. Škrbiški), Bentaleb, Očipka, Ut (od 87. Harit). TRENER: Tedesko

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Fernandinjo, Otamendi, Laport, Gundogan, De Brujne (od 87. Zinčenko) , D. Silva (od 68. Kompani), B. Silva, Aguero (od 78. Sane), Sterling. TRENER: Gvardiola

LIGA ŠAMPIONA: Ista meta i isto rastojanje! Dinamično i zanimljivo, ali bez GOLOVA u Liverpulu i Lionu! (VIDEO+FOTO)