LŠ: Neres "poništio" Ronalda, Šou tragičar u Mančesteru (VIDEO)

10.04.2019. 21:48
David Neres
David Neres / Izvor: Reuters
U utorak su već odigrane dve utakmice.

Utakmicama u Amsterdamu i Mančesteru zatvoren je "prvi krug" četvrtfinalnih utakmica UEFA Lige šampiona. Ajaks i Juventus odigrali su nerešen (1:1), dok je Barselona na "Old Trafordu" pobedila Junajted sa 1:0. Jedini gol bio je u stvari autogol Luka Šoua u 12. minutu. Ispostavilo se da je tada utakmica i rešena.

HAOS U AMSTERDAMU: Policija bacala suzavac, radili vodeni topovi, kod Italijana nađen arsenal oružja (FOTO)

PAO JE VELIKI BRAZIL: Srbija dala ČAK 3 gola Selesau, nije primila NIJEDAN (VIDEO)

SAGA CVETIĆANIN SE ZAVRŠAVA: Jedan od najtalentovanijih srpskih fudbalera NAPUŠTA Partizan (FOTO)

Na "Johan Krojf areni" posle nekoliko prilika, gol je "pao" u samoj završnici prvog poluvremena. Kristijano Ronaldo je sa nekoliko metara glavom pogodio mrežu Kopljanika, a treba da se naglasi da je idealno centrirao Žoao Kanselo. Zatim se otišlo na odnor, a izjednačenje je bilo ekspresno. David Neres je solo akciju završio prelepim golom.

Ubrzo je Masimilijano Alegri napravio prvu izmenu, pa je umesto Marija Mandžukića šansu dobio Daglas Kosta. U tim trenucima, Ajaks je nastavio da napada. Tako je u 81. minutu Ekelenkamp odlično šutirao sa 15-ak metara, ali je Ščešni odbranio. Samo nekoliko minuta kasnije, Kosta je pogodio stativu gola Ajaksa. Sve vreme na terenu, u dresu Ajaksa bio je reprezentativac Srbije Dušan Tadić. U samoj završnici, Tadić je pokušao špicem da savlada Ščešnija, ali je izblokiran, samo za korner.

Kada je reč o duelu u Engleskoj, Barsa je prilično brzo povela. Gosti su u tim trenucima izbegli ofsajd zamku, Lionel Mesi je centrirao sa leve strane na drugu stativu i tamo pronašao Luisa Suaraze. Urugvajac je glavom poslao loptu ka golu Davida de Hee, ali joj je da uđe u mrežu pomogao Šou.

U timu sa "Teatra snova" nije bilo Nemanje Matića zbog povrede.

KRVAVI MESI: Smoling LAKTOM nokautirao Argentinca (VIDEO)

MALER: Grujić PONOVO povređen (FOTO)

U utorak je Liverpul pobedio Porto sa 2:0, a Totenhem Mančester siti sa 1:0. Svi revanši su na programu sledeće sedmice. Večerašnji parovi igraće sledećeg utorka, a Porto - Liverpul i Siti - Totenhem sledeće srede.

MANČESTER JUNAJTED - BARSELONA 0:1

STRELCI: Šou 12.ag

STADION: "Old Traford" (Mančester)

SUDIJA: Đanluka Roki (Italija)

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Jang, Lindelef, Smoling, Šo, Fred, Mektominej, Pogba, Dalot (od 74. Lingard), Rašford (od 85. Pereira), Lukaku (od 68. Marsijal).

BARSELONA: Ter Štegen, Semedo, Pike, Lengle, Alba, Artur, (od 66. Roberto), Rakitić, Buskets, Mesi, Kutinjo (od 65. Vidal), Suarez.

POKETINO U VELIKOM PROBLEMU: Najbolji igrač Totenhema ZAVRŠIO sezonu (VIDEO)

AJAKS - JUVENTUS 1:1