13°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

LŠ: Burno u Amsterdamu, VAR, poništen gol, Tadićeva stativa, na kraju Realova pobeda, a u Londonu UBEDLJIVI Pevci (FOTO)

13.02.2019. 22:54
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Ostale su još četiri utakmice osmine finala.

Odigrane su nove utakmice u osmini finala Ligi šampiona, u Amsterdamu i Londonu. Ajaks je ugostio Real Madrid, a Totenhem Borusiju Dortmund. Kopljanici su izgubili od Los Blankosa (2:1), dok su Pevci bili bolji od Milionera sa 3:0. Revanši su na programu 5. marta.

POVRATAK NA VELIKA VRATA: Žigić opet u srpskom fudbalu! (FOTO)

UEFA GA HVALILA I HVALILA: On je srpski Falkao, predator u kaznenom, liči na Gerda Milera... (VIDEO)

U 25. minutu Dušan Tadić je sa desetak metara pogodio okvir gola, tačnije lopta je okrznula stativu, ali su se u međuvremenu napadi Kopljanika nastavili. Samo 12 minuta kasnije, posle gužve u kaznenom Nikolas Taljafiko je savladao Tiboa Kurtou. Ipak posle "intervencije" VAR (premijerne u LŠ), gol je poništen zbog ofsajda. U nedozvoljenoj poziciji bio je Tadić, a sudija iz Slovenije Damir Skomina je poništo gol što mu navijači u Amsterdamu nisu oprostili. Ispratili su ga zvižducima posle prvih 45 minuta.

U uvodnim minutima nastavka Karim Benzema je pokušao, ali je Onana ipak loptu zaustavio uz samu stativu. Već u jednom od narednih napada, David Neres je istrčao kontru, šutirao u dalji ugao, ali je odbranio Kurtoa. Od 60. minuta, Real je imao prednost pošto je Benzema poslao loptu u rašlje. Samo desetak minuta kasnije, Santijago Solari je umesto Benzema uveo Marka Asensija. Konačno, razlog za radost Kopljanici su imali u 75. minutu kada se u strelce upisao Hakim Zijeh, sa desetak metara. I tada je po početnom ponašanju Skomine delovalo kao da razmišlja da ga prizna. Ali razloga stvarno nije bilo. Pokazao je na centar.

I dok je meč ulazio u završnicu, rezervista Marko Asensio je sačekao loptu na drugoj stativi posle centaršuta sa desne strane i samo ubacio loptu u mrežu. Igrao se 87. minut. U 92. minutu Dolberg je bio ispred Kurtoe, ali je uspešniji bio čuvar mreže Reala.

Inače, ovaj meč bio je 600. za Serhija Ramosa u dresu Los Blankosa.

U Londonu utakmica je počela minutom ćutanja u čast Emilijana Sale i Gordona Benksa.

Pevci su prilično brzo mogli do prednosti. U sedmom minutu, Lukas je šutirao sa desetak metara, ali je lopta samo okrznula levu stativu gola Borusije. U 15. minutu, Pulišić je šutirao, ali je odbranio Loris. Do kraja prvog poluvremena bilo je prilika na obe strane, a u samoj završnici prvog dela na "Vembliju" Ugo Loris je jedva "izvadio" loptu posle šuta Dan-Aksela Zagadua.

LUDNICA U AMSTERDAMU: Navijači Ajaksa BUDILI fudbalere Reala, pa završili iza rešetaka (VIDEO)

Ipak, Totenhem je poveo u 47. minutu, a strelac je bio Hong Min Son posle centaršuta Jana Vertongena.

U 83. minutu Vertongen je uz asistenciju upisao i gol, a samo dva minuta po ulasku u igru iskusni Fernando Ljorente je pogodio za 3:0.

AJAKS - REAL MADRID 1:2

STRELCI: Zijeh 75. - Benzema 60, Asensio 87.

STADION: "Johan Krojf Arena" (Amsterdam)

SUDIJA: Damir Skomina (Slovenija)

AJAKS: Onana, Taljafiko, Blind, De Liht, Mazraui, Šene (od 73. Dolberg), De Jong, Van de Bek, Neres, Tadić, Zijeh. TRENER: Ten Hag

REAL MADRID: Kurtoa, Regulion, Ramos, Naćo, Karvahal, Modrić, Kazemiro, Kros, Žunior (od 80. Dijaz), Benzema (od 73. Asensio), Bejl (od 61. Lukas). TRENER: Solari

ĐAVOLI ISPALI SMEŠNI: Šta im uradiše Mbape i Di Marija (VIDEO)

TOTENHEM - BORUSIJA DORTMUND 3:0

STRELCI: Son 47, Vertongen 83, Ljorente 86.