7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

LUDNICA U VINDIŠGARSTENU: Nije bilo golova na Zvezdinom meču, a onda ČETIRI za deset minuta (VIDEO)

01.07.2019. 19:49
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas
Sjajna završnica.

Crvena zvezda je na poslednjoj pripremnoj utakmici u Vindišgarstenu savladala austrijskog drugoligaša Blau Vajs iz Linca rezultatom 2:1. Iako je veći deo utakmice prošao bez golova, fudbaleri su se raspucali u samoj završnici. Najpre je Veljko Simić u 78. minutu doneo prednost crveno-belima, a samo tri minuta kasnije precizan je bio Lorenco Ebisilio. Ubrzo je Mehmeti zatresao mrežu šampiona Srbije, ali je potom Vulić u 88. minutu postavio konačan rezultat.

SA LICA MESTA: Pljušti kiša u Austriji, a evo koliko navijača je došlo da podrži Crvenu zvezdu (FOTO)

ZVEZDAŠI, PAŽNJA: Počinje prodaja sezonskih ulaznica (FOTO)

NIJE PRIČAO SAMO O TERENU: Terzić o novom selektoru Srbije, Savićeviću, dugu, aferi sa nameštanjem...

Detaljan izveštaj prvih 45 minuta pročitajte OVDE. Na početku drugog poluvremena Vladan Milojević je napravio novu izmenu i na teren je poslao Aleksandra Stankovića umesto Nikole Vasiljevića.

Dobru šansu posle 13 minuta igre u drugom delu imao je Nikola Krstović koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali golman Blau Vajsa je dobro intervenisao.

U 69. minutu utakmice prve minute u crveno-belom dresu odigrao je Hoze Alberto Kanjas koji je zamenio Gorana Čaušića, a na teren je ušao i Jug Stanojev umesto Nikole Krstovića.

Najveću priliku u dotadašnjem delu utakmice propustio je Aleksa Vukanović u 77. minutu. Tada je ofanzivac crveno-belih ostao sam na petercu odakle je glavom šutirao preko gola posle centaršuta Vulića.

Ipak, samo minut kasnije šampion Srbije je došao u vođstvo preko Veljka Simića koji je maestralno reagovao posle dodavanja Vulića i poslao je loptu u mrežu.

Prava bomba usledila je u 81. minutu, kada je Lorenco Ebisilio sa nešto više od 20 metara posle dodavanja Simića pogodio malu mrežu i tako udvostručio prednost.

Samo četiri minuta kasnije nadu Austrijancima vratio je Mehmeti koji je matirao Stankovića, nakon što je izašao sam ispred njega. U međuvremenu igru je napustio Aleksa Vukanović, a zamenio ga je Željko Gavrić.

Ipak, konačnih 3:1 postavio je Miloš Vulić u 88. minutu utakmice kada je sa leve strane zatresao mrežu ekipe iz Linca posle dodavanja Ebisilija.