Skip to main content
Marko Nikolić

MARKO SJAJNO UPRAVLJA LOKOMOTIVOM: Nikolić i moskovski klub osvojili Kup Rusije

Deveti trofej za crveno-zelene.

Fudbaleri Lokomotive deveti put u istoriji osvojili su Kup Rusije pošto su u finalu u Moskvi pobedili ekipu Krila Sovjetov rezultatom 3:1. Popularne Mašinovođe je do devetog trofeja u najmasovnijem takmičenju u državi vodio srpski trener Marko Nikolić.

Top evropski fudbal usred srede – Preuzmi 1.500 RSD za tiket bez uslova

RADONJIĆ USREĆIO BERLINCE: Herta zaslugom Srbina sve bliža opstanku (VIDEO)

UEFA ODLUČILA: Španac sudi finale Lige šampiona

Ekipa iz prestonice povela je u 15. minutu golom Fransoa Kamana, ali je vrlo brzo, posle samo sedam minuta lider ruske druge divizije izjednačio preko Vladislava Sarvelija.

Ipak, Lokosi su u nastavku utakmice bili znatno bolji. Fedor Smolov je u 48. minutu pogotkom iz jedanaetsreca ponovo doneo prednost svom timu, a Brazilac Muriljo je u 84. rešio sve dileme.

Lokomotiva je rekorder po broju osvojenih pehara u nacionalnom kupu (9), ispred CSKA koji ima sedam i Zenita sa četiri.