13°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

KUP KONFEDERACIJA: MAŽIĆ nije ZNAO da li da SVIRA penal, a onda IZVUKAO keca iz RUKAVA! (VIDEO+FOTO)

22.06.2017. 19:29
Milorad Mažić
Milorad Mažić / Izvor: MN Press
Ispisana istorija.

U prvom meču 2. kola grupe B, na Kupu Konfederacija, reprezentacije Australije i Kameruna igrale su nerešeno 1:1 (0:1). Sudar šampiona azijskog i afričkog kontinenta, posebno je bio zanimljiv fudbalskoj Srbiji, jer je pravdu u tom meču delio najbolji arbitar sa ovih prostora Milorad Mažić.

Pantić po POVRATKU u Humsku IZABRAO broj slavnih prethodnika! (FOTO)

LEGENDA ČELSIJA NEĆE U PENZIJU: Iznenadio je IZBOROM novog KLUBA (FOTO)

Vrbašaninu su pomagali stalni asistenti, Milovan Ristić i Dalibor Đurđević, a sam Mažić imao je prilično posla u duelu Kengura i Kamerunaca.

Milorad Mažić / Izvor: Profimedia

LEONARDO U AL AINU!? Ivica Iliev je MORAO hitno da REAGUJE!

Kamerun je poveo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nesporazum u zadnjoj liniji Australije, iskoristio je Zambo i lobovao Rajana, donevši vođstvo gostima.

Kenguri su u 60. minutu uspeli da izjednače, ali sa "bele tačke". Milorad Mažić je dosudio penal, ali tek na osnovu pregledanog snimka. Pošto je pogledao spornu situaciju, srpski delilac pravde pokazao je na 11 metara, a tome je prethodio faul Mabuke u kaznenom prostoru. Miligan nije propustio priliku da zatrese mrežu i, ispostavilo se, postavi konačan rezultat utakmice.

U drugoj utakmici, Nemačka i Čile remizirali su istim rezultatom.  Prvak Južne Amerike poveo je već u 6. minutu preko Aleksisa Sančeza. Napadač Arsenala je u šesnaestercu primio loptu od strane Artura Vidala i preciznim šutem savladao Ter Štegena.

Sančez je tako ušao u istoriju, postavši najbolji strelac svih vremena u selekciji Čilea, sa 38 postignutih golova.

Izjednačio je Lars Stindl, u finišu poluvremena. Na isteku 41. minuta, napadač Borusije iz Menhengladbaha sjajno je odreagovao na petercu i posle centaršuta Jonasa Hektora, smestio loptu u mrežu za konačnih 1-1.

U poslednjem 3. kolu, Kamerun igra protiv Nemačke, a Australija sa Čileancima.

Tabela: Čile 4, Nemačka 4, Australija 1, Kamerun 1.