MILAN TONE SVE DUBLJE: Grujićeva asistencija ZAUSTAVILA Rosonere! Benzema JUBILARCEM srušio Šahtjor (VIDEO)

03.11.2021. 20:55
Marko Grujić
Marko Grujić / Izvor: Reuters
Srpski reprezentativac blistao u 4. kolu Lige šampiona.

Fudbaleri Milana i Porta remizirali su u meču 4. kolu Lige šampiona rezultatom 1:1 (0:1), dok je na Santjago Bernabeu madridski Real savladao Šahtjor sa 2:1, golovima Karima Benzeme.

ARAPI TVRDOGLAVI: Drago nam je zbog posete čelnika Barselona, ali Ćavi je naš

OSTAO JE BEZ KLUBA: Bivši kapiten Zvezde sa dve REČI zagolicao maštu Delija!

STANOJEVIĆ NIJE MOGAO GORE VESTI DA DONESE: Šef struke izašao sa izjavom pred Gent, čak ČETVORICA SU VAN STROJA

Ostali su Rosoneri i posle četiri odigrana meča, jedina ekipa bez pobede u "B" grupi, zakucana za dno tabele, obzirom da su protiv Portugalaca spasavali bod.

Poveo je tim sa Dragaa već u 6. minutu golom Luisa Dijaza, nakon sjajne asistencije srpskog reprezentativca Marka Grujića.

Kolumbijac je iskoristio odličan pas koji mu je u šesnaesterac poslao nekadašnji igrač Crvene zvezde i sa nekoliko metara poslao loptu u donji desni ugao golmana Tatarušanua - 0:1.

Samo 12 minuta kasnije imao je srpski vezista priliku da se i sam upiše u strelce, posle šuta glavom, ali ga je čuvar mreže Rosonera pročitao i sjajnom intervencijom izašao kao pobednik.

Za razliku od prvog poluvremena, u kome su gosti dominirali, Milan je imao terensku inicijativu u nastavku. I uspeo da je kruniše u 61. mintuu, kada je nespretni Čansel Mbema nesrećno zahvatio loptu koja je išla pored stative i prevario svog golmana Dijega Koštu za izjednačenje - 1:1.

U finišu meča, Ibrahimović je uspeo da postigne drugi gol za domaćina, međutim, posle intervencije pomoćnika, poništen je zbog nedozvoljene pozicije.

Ovom pobedom, Porto je ušao u konkurenciju za osvajanje druge pozicije i plasmana u narednu rundu, budući da ima bod više od Atletika, ali Madriđani tek trebaju da odigraju utakmicu protiv Liverpula na Enfildu.

Real je kod kuće opravdao ulogu favorita protiv Šahtjora, ali su do trijumfa stigli mnogo teže nego pre 14 dana u Ukrajini - 2:1.

Na krilima strašnog tandema Vinicijus-Benzema, domaćin je ostvario pobeda kojom je širom otvorio vrata naredne faze Lige šampiona.

Samo 14 minuta bilo je dovoljno Realu da slomi otpor gostiju. Posle katastrofalne greške u odbrani Ukrajinaca, Vinicijus je nesebično uposlio Benzemu, kome nije bilo teško da donese vođstvo Madriđanima.

Ovo je bio jubilarni 1000. gol za Real u Ligi šampiona/Kupu evropskih šampiona, na šta je Marka podsećala pre meča i "prozvala" Karima da se pridruži najvećim asovima Kraljevskog kluba. Francuz se nije na tome zaustavio, jer je, ispostavilo se, njegov gol odlučio pobednika, što je bio ukupno 1001. za Bele u najelitnijem klupskom takmičenju.

Hladan tuš za izabranike Karla Anćelotija usledio je u finišu poluvremena. Sjajnim šutem Fernanda gosti su došli do izjednačenja u 40. minutu, lopta je fijuknula pod prečku i Tibo Kurtoa je bio nemoćan - 1:1.

Ipak, u 61. minutu stvari su došle na mesto, jer je postigao svoj i Realov drugi pogodak u ovom duelu, ponovo posle asistencije Brazilca Vinicijusa, što je i rešilo pobednika na "Bernabeu".

Benzema je ujedno napravio još jedan korak ka preskakanju Raula Gonzalesa na večnoj listi najboljih strelaca u evrokupovima. S ova dva pogotka prišao je legendarnom Špancu i četvrtom mestu na samo gol zaostatka. Ispred ostaju samo Ronaldo, Mesi i Levandovski...

Pogledajte kako izgleda Adrijana Đurđević, devojka fudbalera Duje Ćaleta-Cara.