MOĆNA BENFIKA: Pored Portugalaca i Belgijanci na korak od plej-ofa

02.08.2022. 23:00
FK Benfika
FK Benfika / Izvor: Reuters
Mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Posle mečeva u Tiraspolju i Razgradu  odigrane su još tri utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampionu.

GOSTI SLAVILU U TIRASPOLJU: Zvezda ako ispadne od Jermena ide najverovatnije u Moldaviju

KOPLJANICI SPUSTILI RAMPU: Ajaks zabranio navijačima da traže dresove od igrača

RADILO SE U TIŠINI: Zvezda dobija novo pojačanje iz Rusije (FOTO)

Fudbaleri Monaka i PSV-a remizirali su 1:1. Tim iz Kneževine će pred put u Ajndhoven sigurno osećati da su mogli i više da izvuku iz ovog meča.

U 32. minutu im je umalo dosuđen penal zbog igranja rukom Armanda Obispa u sopstvenom šesnaestercu, ali je sudija nakon konsultacija sa VAR sobom odlučio da nema dovoljno elemenata da bi pokazao na "belu tačku".

Luk De Jong je  uproigrao Vermana koji sa ivice šesnaesterca nije uputio najlepši udarac, ali dovoljan da dovede PSV u prednost 38 minutu.

Aksel Disasi je u 80. minutu poravnao rezultat i tako je meč završen bez pobednika.

Fudbaleri belgijskog Rojan Uniona savladali su Rendžers na domaćem terenu rezultatom 2:0 (1:0) i zakoračili u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pobednik ovog duela ide na boljeg iz meča PSV - Monako.

Benfika je savldala Mitjiland sa 4:1. Prvi deo su dobili 3:0, podigli su na 4:0 trećim golom Gonsala Ramosa u 61. minutu, a gosti su iz penala smanjili na konačnih 4:1 preko Sista u 78. minutu.