22.11.2017. 10:22
Eduardo Berizo
Eduardo Berizo / Izvor: Profimedia
Sevilja u drugih 45 minuta anulirala tri gola zaostatka.

Trener Sevilje Eduardo Berizo, na poluvremenu meča protiv Liverpula u Ligi šampiona pri rezultatu 0:3, otkrio je svojim fudbalerima da ima rak prostate i to im je bio ekstra jak motiv da stignu do neverovatnog remija. Emotivan trenutak dogodio se u poslednjim minutima meča, Sevilja je gubila na 3:2, a onda je Gvido Pizaro postigao gol iz gužve posle kornera i svi igrači su otrčali treneru u zagrljaj da proslave veliki bod koji im daje šanse da čak sa prvog mesta grupe odu u osminu finala.

Brojni španski mediji, među kojima i lokalni "Sevillainfo", preneli su da će argentinski stručnjak danas biti podvrgnut operaciji i oporavku.

Berizov značaj za remiju opisao je njegov zemljak i vezista Ever Banega.

- Utakmica je bila luda. Ušli smo u svlačionicu znajući da ako verujemo možemo da se vratimo. Na drugo poluvreme izašli smo sa drugačijim stavom, za navijače i trenera koji je promenio našu situaciju. On je čovek koji najviše veruje u nas, vodi nas pravim putem i mi ga sledimo - rekao je Banega.

Fudbaleri Sevilje nalaze se na drugom mestu E grupe Lige šampiona sa osam bodova, jednim manje od Liverpula, a dva više od moskovskog Spartaka, a u poslednjem kolu gostuju Mariboru.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.