Skip to main content
FK Crvena zvezda

MOTIV DO NEBA: Zvezda u preostala dva kola može da obori SVETSKI REKORD (VIDEO)

Činilo se kao nemoguća misija.

Fudbaleri Crvene zvezde su odavno overili novu šampionsku titulu. Pobedom protiv Zlatibora (6:1) stigli su do 102. boda u šampionatu, a goleadom u drugom poluvremenu povećali su broj postignutih golova u ovoj sezoni na čak - 104.

STANKOVIĆ DRŽAO PREDAVANJE SVOJIM ŠTOPERIMA: Moramo biti realni, glava polako popušta

ZVEZDINA DECA I KANGA: Zlatibor naljutio crveno-bele, šampion Srbije spakovao pet komada (VIDEO)

ZA PET MINUTA DVA GOLA: Kada igra Ivanić, igra i Zvezda - Mirko preokrenuo Zlatibor (VIDEO)

Ako ste pomislili da crveno-beli više nemaju motiva u preostala dva kola u velikoj ste zabludi. Izabranici trenera Dejana Stankovića u prilici su da ni manje ni više postave svetski rekord koji trenutno drži škotski Seltik i za koji se verovalo da će teško biti srušen.

U sezoni 2016-17 zeleno-beli su osvojili šampionat Škotske sa 106  osvojenih bodova (34 pobede i četiri remija).

Zvezda trenutno ima 102 boda iz 36 mečeva (33 trijumfa i tri remija), a  u poslednja dva kola bi pobedama u gostima OFK Bačkoj i u Beogradu nad Metalcem stigla do 108 bodova i novog rekorda.

Ako bi iz ova dva duela osvojili smao četiri boda, izjednačili bi Seltikov rekord.