10°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

MOŽE LI IH IKO ZAUSTAVITI: Ronaldo PROMAŠIO penal ali ipak odveo Juve do titule (VIDEO)

27.07.2020. 08:44
SrbijaDanas
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Profimedia
Deveta u nizu.

Juventus je konačno obezbedio i matematički osvajanje devete vezane titule u Seriji A, pošto je pobedio na svom terenu Sampdoriju 2:0.

PO UZORU NA PSŽ I SITI: Katarski miljarderi vraćaju Parmi sjaj iz devedesetih!

VELIKI HENDIKEP ZA NEMCE: Zaražen koronom pred start evropskih utakmica!

SMS NASTAVLJA DA TERORIŠE: Pogledajte novu BOMBU reprezentativca Srbije! (VIDEO)

Mučio se Juventus i protiv Đenovljana da probije bedem. Taman kada se mislilo da će se na poluvreme otići bez golova, u sedmom minutu nadoknade Miralem Pjanić umesto očekivanog šuta na gol iz slobodnog udarca ili ubacivanja u srce šesnaesterca, kratko je po zemlji prosledio loptu na ivici kaznenog prostora Ronaldu, koji je majstorski šutirao i savladao golmana gostiju Audera.

Bilo je od tada lakše bjankonerima, a u 67. minutu odličan kontranapad u gol i vođstvo 2:0 pretvorio je Bernadeski, koji je sjajno reagovao na odbijenu loptu golmana Audera posle šuta Kristijana Ronalda. Samo 10 minuta kasnije meč je praktično rešen, pošto je Sampdorija ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Torsbija. Imao je Ronaldo priliku da se primakne Ćiru Imobileu, koji je ranije tokom večeri postigao het-trik, na listi strelaca na dva gola, ali u 89. minutu nije iskoristio penal, pošto je zatresao prečku. Ipak, ono što je najvažnije Juventus je pobedio i postao nedostižan za sve konkurente.

Ovo je torinskom gigantu 36. titula u Seriji A, a deveta u nizu što je rekord ne samo Italije već i svih liga petice.