15°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

MURINJO NE GUBI FINALA: Zaniolova majstorija presudila Fejnordu, Roma je osvajač Lige konferencija (VIDEO)

25.05.2022. 22:56
FK Roma
FK Roma / Izvor: Reuters
Novi evropski trofej za "Specijalnog".

Fudbaleri Rome osvajači su prvog izdanja Lige konferencija, u finalu u Tirani su bili bolji od Fejnorda 1:0.

NAZIRE SE KRAJ: Ibra ponovo operisan, pauza - OSAM meseci!

KAJZERSLAUTERN U CVAJTI: Slavili u gostima protiv VELIKANA posle remija kod kuće

"JUTRO JE" SE ORILO MILANOM: Ibra ŽESTOKO uvredio Turčina na proslavi (VIDEO)

Trenutak odluke desio se u 32. minutu, odličnu dugu loptu je poslao Manćini, Zaniolo se fino snašao i "špicom" lobovao golmana Bajloa.

Fudbaleri Fejnorda imali su inicijativu tokom svih 90 minuta, a  najbolje prilike za pogodak su propustili u uvodnom delu drugog poluvremena.

Troner, Til, a potom i Malasija su promašivali, u sva tri navrata brilijantan je bio Rui Patrisijo. Trener Rimljana Žoze Murinjo je doživeo mali peh na samom startu meča kada se povredio Hendrik Mktarijan, ali ni to nije poremetilo besprekorni plan "gospodina Specijalnog" koji uspeo da objedini sve evropske trofeje, što nije učinio niko pre njega.

Ovo je prvi trofej za Vučicu posle 14 godina i osvajanja kupa Italije.