NA KROVU PLANETE: Real ponovo osvojio Svetsko prvenstvo (VIDEO)

22.12.2018. 19:25
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters
Madriđani odbranili titulu.

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Svetsko prvenstvo za klubove u Abu Dabiju pobedom protiv Al Aina u finalu rezultatom 4:1, golovima Luke Modrića, Markosa Ljorentea, Serhija Ramosa, i autogolom Jahije Nadera, a jedini pogodak za domaće je postigao Cukasa Šiotani.

MALDIVI, TANGE I SNEŽANA: Borjanova supruga podiže temperaturu, a kad vidite koga je zajahala... (FOTO)

NAJLEPŠA ŽENA KOŠARKAŠA: Kakva mačka! Zvezdin majstor ne promašuje trojke kad ona kroči u Pionir (FOTO)

To je Realu četvrta titula na Svetskom prvenstvu za klubove, treća vezana, a tri puta su osvajali i Interkontinentalni kup koji se igrao pre aktuelnog formata. Dakle, Madriđani su ukupno sedam puta bili šampioni sveta.

Luka Modrić je Kraljevski klub doveo u vođstvo u 14. minutu utakmice udarcem sa nešto manje od 20 metara. Prethodno mu je Benzema lepo odložio loptu, a hrvatski internacionalac je preciznim udarcem matirao Eisu.

Na isteku časa igre na stadionu Al Aina u Abu Dabiju, prednost Madriđana je duplirao Markos Ljorente sjajnim udarcem sa distance.

Sve dileme oko pobednika je u 79. minutu otklonio Serhio Ramos, svojom 100. golomu karijeri. Kapiten Reala je bio najbolji u skoku posle kornera koji je izveo Modrić i odličnim udarcem glavom smestio loptu u mrežu.

Počasni pogodak za Al Ain je postigao Cukasa Šiotani sedam minuta kasnije, sjajnim udarcem glavom.

U sudijskoj nadoknadi je Jahija Nader postigao autogol i postavio konačan rezultat.

Treće mesto je osvojila ekipa Rivera koja je u finalu pobedila japansku Kašimu rezultatom 4:0. Strelci su bili Zukulini, Martinez dva puta i Bore iz penala.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.