8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

NA OVO SE ČEKALO 11 GODINA: Đorđe Despotović golom i asistencijom ODVEO Rubin na prvo mesto! (VIDEO)

30.07.2021. 22:46
Đorđe Despotović
Đorđe Despotović / Izvor: Profimedia
Srpski napadač blista.

U 2. kolu Premijer lige Rusije, fudbaleri Rubina pobedili su Arsenal iz Tule na gostovanju rezultatom 3:0, a meč je obeležio povremeni reprezentativac Srbije Đorđe Despotović.

FANTASTIČNA UTAKMICA NA KARAĐORĐU: Remi Proletera i Novog Pazara u senci NEVEROVATNOG promašaja (VIDEO)

OBEĆALI MILION: Partizanov dželat želi da pazari u Zvezdi - STANKOVIĆ REKAO NE!

UEFA PRELOMILA: Određene SUDIJE za meč Partizan - Soči! Jedan od njih je Grobarima ostao u LEPOM sećanju

Srpski napadač je asistirao kod prvog gola i postigao drugi pogodak na utakmici, čime je direktno doprineo da klub iz Kazanja posle 11 godina čekanja izbije na prvo mesto ruskog šampionata.

Gosti su bolje otvorila utakmicu i za samo 12 minuta stigli do vođstva. Odličnu akciju izveli su igrači Rubina, Despotović je poslao loptu do Hvana In Beoma, koji je sa 15 metara rutinski savladao golmana Šamova.

Samo 25 minuta kasnije Rubin je vodio 2:0, centaršut po zemlji poslat je ka Despotoviću, igrači Arsenala zaustavili su s leđa srpskog napadača, pa je sudija odmah pokazao na penal.

Odgovornost je preuzeo Đorđe Despotović i srušio pravilo da igrač nad kojim je načinjen jedanaesterac, ne treba da ga izvede. Sigurno je pogodio za dupliranje prednosti.

Konačnih 3:0 je postavljeno samo tri minuta kasnije, Hakšabanović je dodao Kvaratskejli, ovaj se namestio s nekih 20 metara i loptu je poslao u gornji levi ugao.

Rubin u četvrtak čeka izazov u UEFA Ligi konerencija, pošto će 5. avgusta gostovati Rakovu u Poljskoj.

Pogledajte kako izgleda Eleni Petrulaki, supruga Ilije Ivića.