KRAJ DRAME U KRUŠEVCU: Partizan PREOKRETOM do prva tri boda (VIDEO)

SrbijaDanas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
Odigrano prvo kolo Superlige.

Fudbaleri Napretka i Partizana odigrali su danas utakmicu prvog kola nove sezone Superlige Srbije. Crno-beli su u prošloj sezoni koja je bila prekinuta zbog epidemije korona virusa ostali bez trofeja i najavili su da im je u ovoj apsolutni prioritet titula u domaćem šampionatu. Što se videlo i na terenu, bar u nekim trenucima.

JUNACI DRŽAVNOG POSLA U NOVOJ ULOZI: Legendarni dvojac o povrataku Lidsa u Premijer ligu (VIDEO)

TUGA CRVENO-BELIH, RADOST CRNO-BELIH Poslednje vesti iz Evrope! Zvezda NEĆE biti nosilac, a Partizan...

NAPOLI PLATIO ZA NAPADAČA 50 MILIONA: Sadik na pragu Lila! Cena se povećava...

Trener crno-belih Savo Milošević je nedavno istakao kako je Napredak u minuloj sezoni, prema njegovom mišljenju, više problema zadao Partizanu čak i od Crvene zvezde, koja od 19 i 30 na svom stadionu "Rajko Mitić" dočekuje Novi Pazar.

Domaćini krenuli dosta ofanzivno, napali su beograđane koji su na samom startu bili primorani da se brane.

Kako je vreme odmicalo, fudbaleri i jedne i druge ekipe delovale su dosta razigranije, ređale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani a najbolju priliku za Napredak realizovao je Kočić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za vodstvo kruševljana od 1:0.

Na samom startu drugog poluvremena trener crno-belih je odlučio da u igru uvede Lazara Markovića koji je nakon 40-ak sekundi na terenu na sjajan dobacivanje Natha sjajno skočio i savladao golmana Živkovića koji je nakon tog starta morao da napusti igru. Dakle od 46. minuta rezultat je bio poravnat 1:1.

U 85. minutu meča nakon grubog starta Kostića dosuđen je penal za Partizan koji je realizovao Natho, za preokret crno-belih od 2:1.

Pokušao je Napredak u sudijskoj nadoknadi da napadne goste ali neuspešno, u samoj završnici meča Umar Sadik je pokazao izuzetno driblersko umeće ušao u kazneni prostor i uputio udarac koji je odbranio mladi golman Jordanov ali je na odbijenu loptu naleteo Čolić koji je bio precizan i postavio konačan rezultat na ovom meču, Napredak - Partizan 3:1.

Tok meča možete pročitati u nastavku.

KRAJ
Napredak - Partizan 1:3
95. minut:
GOL! Nakon sjajnih driblinga Sadika, i upućenog udarca koji je odbranio mladi Jordanov odbijenu loptu je dočekao Čolić koji bio precizan.
90. minut:
Pet minuta će se produžiti ovaj meč.
85. minut:
Nakon izvedenog kornera Partizana čula se sudijska pištaljka - PENAL za crno-bele! Krivac za najstrožu kaznu je Kostić koji je napravio grub prekršaj u kaznenom prostoru. Natho je siguran uizvođenju jedanaesterca.
83. minut:
Velika prilika za Napredak! Mrkić je izbegao ofsajd, Vitas nije najbolje bio pozicioniran u toj situaciji, ali je stigao damakar malo zasmeta napadaču domaćeg tima pred golom. Lansirao je Mrkić loptu sa tek nekoliko metara preko gola! Žaliće Kruševljani za ovom šansom.
77. minut:
Sa distance je udarac oprobao i Bojan Ostojić, lopta je išla u donji desni ugao, ali je mladi Aleksa Jordanov nastavio sa sjajnom i sigurnom igrom od ulaska u igru početkom poluvremena.
70. minut:
Asano je uputio udarac ka golu domaćina, golman Jordanov je sjajno reagovao i zaustavio ovaj udarac.
68. minut:
Sadik je pokazao driblersko umeće, "žrtva" je bio Milovanović koji je u nemoći da zaustavi Nigerijca uhvatio napadača Partizana sa obe ruke i zaradio žuti karton. Sadik je imao šta da prigvoori fudbaleru Napretka za nesportski potez, Milovanovića je to još više iznerviralo, pa je nastavio i verbalno da se obračunava sa špicem crno-belih.
64. minut:
Partizan je uspostavio kontrolu igre, napada, deluje da gosti imaju više snage i kapaciteta da dođu do gola naspram Kruševljana koji su više koncentrisani na odbranu svog gola. Sudarila dvojica igrača Napretka u kaznenom prostoru. Opet je reagovao medicinski tim, ali srećom, nije bilo težih povreda.
54. minut:
Ne može ni Marković dalje, izgleda da je u pitanju ozbiljnija povreda posle sudara sa golmanom Živkovićem. Peh za napadača Partizana kome za utehu ostaje da je uspeo da postigne gol i izjednači rezultat pod Bagdalom.
47. minut:
Ne može Živković da nastavi igru, golmana Napretka iznose sa terena, deluje da je u pitanju povreda kolena. Ambulantna kola su na terenu.
47. minut:
GOOL! Nakon ubačene lopte koju je uputio Natho, sjajno se snašao Lazar Marković i glavom savladao golmana domaćina.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, na terenu je Lazar Marković, ušao je umesto Stevanovića.
POLUVREME
Napredak vodi rezultatom 1:0
46. minut:
GOOOL! Zaspala je odbrana Partizana nakon šuta Kostića, što je iskoristio Kočić i odbijenu loptu uputio u mrežu crno-belih.
43. minut:
Šansa za crno-bele, u režiji Natha i Asana, koga je pri šutu blokirao Leković i tako ključno usporio loptu, pa je Živković lako ukrotio.
39. minut:
Oumaru se našao u sjajnoj prilici u kaznenom prostoru Partizana. Ipak, snašao mladi golman Popović koji je uz pomoć Vitasa uspeo da zaustavi loptu koja je išla ka golu.
28. minut:
Predahnuli su na sudijskom tajm-autu igrači oba tima, po povratku na teren Zdjelar je prvi pripretio iz slobodnog udarca. Šutirao je pravo u golmana Kruševljana Živkovića.
23. minut:
Sjajna akcija Partizana, Sadik je sa ivice kaznenog prostora centrirao Sumi koji se našao sam pred golmanom domaćina. Nakon udarca glavom, lopta je završila preko gola.
18.minut
Dušan Stević je predvodio sjajni kontra napad Napretka koji je uputio udarac u okvir gola Popovića koji se dobro snašao i upisao uspešnu intervenciju.
14. minut:
Zdjelar je sa distance uputio prvi šut ka golu Napretka, lopta je prošla na nekoliko santimetara od leve stative gola domaćina.
13. minut:
Opasno je bilo po Partizan posle centaršuta Abubakara iz dubine polja. Lopta je odskočila skoro na petercu pored obojice štoper Vitasa i Ostojića, ali je Spremo bio u teškoj poziciji da iskoristi kiks defanive gostiju.
8. minut
Prvi korner za Partizan, posle intervencije Mrišća ispred svog gola na centaršut Miletića.
4. minut:
Sjajna prilika za Napredak, loptu sa strane u kazneni prostor uputio je Kočić, za crno-bele je intervenisao VItas koji je izbio loptu u korner.
3. minut:
Nikola Leković je u prvom pravom napadu napravio faul, želeći da spreči Sadika da razvije kontranapad. Ipak, bio je preoštar i sudija Grujić mu je pokazao javnu opomenu.
2. minut:
Oštro je krenuo Napredak - Spremo je centrirao u kazneni prostor Partizana gde je intervenisao Ostojić.
1. minut:
Utakmica je počela!

Pre početka meča igrači oba kluba održali su minut ćutanja za preminule legende srpskog fudbala Iliju Petkovića i Vladimira Bulatovića.

Partizan je na sledeći način najavio današnju utakmicu na Tviteru:

SUPERLIGA SRBIJE, 1. KOLO:

PETAK

Mladost - Javor 2:1 (Krajišnik 25, Jovanović 40 - Zvekanov 75)

*  Spartak Subotica - Zlatibor Čajetina 3:0 (Denković 8,  32 i Srećković 90)

TSC Bačka Topola - Vojvodina 2:2 (Lukić 26, Silađi 79 - Mrkaić 35, Varga autogol 49)