7°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

NE POMAŽE NI MAGIJA VLAHOVIĆA: Inter je UZEO KUP - Juve pao nakon PRODUŽETAKA (VIDEO)

11.05.2022. 23:46
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Reuters
Novi trofej u vitrini "Neroazura".

Ekipa Intera iz Milana osvojila je Kup Italije pošto je u finalu, u kojem je viđen dvostruki preokret, savladala Juventus. Rezultat je nakon produžetaka iznosio 4:2 za tim Simeonea Inzagija.

Pogodi najveću kvotu i Mozzart te vodi u Katar na duel Brazila i Srbije

DIGAO SI TROFEJ, DUŠANE: Tadićev Ajaks ponovo šampion Holandije! (VIDEO)

GDE ĆE SE IGRATI FINALE KUPA? Navijači Crvene zvezde i Partizana NA NOGAMA pred četvrti "večiti derbi" ove sezone

Meč na rimskom "Olimpiku" bolje je otvorila ekipa iz Milana koja je već u sedmom minutu došao do vodeđeg gola.

U akciji "Neroazura" je lako ispao Kvadrado, dok je Barela sa leve strane krenuo ka sredini i sa distance uputio fenomenalan šut u malu mrežu. Perin je zaista bio nemoćan.

Nakon postignutog pogotka, ekipa Intera usporila je tempo što je pokušala da iskoristi ekipa Juventusa i to uglavnom preko Dibale i Vlahovića.

Ređale su se šanse i odlične kombinacije srpskog i argentinskog reprezentativca, međutim ništa od toga nije urodilo plodom.

Odlične šuteve Vlahovića ka golu "skidao" je Handanović, dok je Dibala mašio prave zicere.

Sa minimalnom prednošću Intera se i otišlo na odmor.

Prava ofanziva Juvea usledila je na samom startu drugog poluvremena.

U 50. minutu Dušan Vlahović je pokušavao da se izbori za udarac, bio je izblokiran, da bi svoj šut oprobao Aleks Sandro u nastavku. Šutirao je Brazilac, da bi loptu zakačio Morata, taman toliko da prevari neverovatno raspoloženog Handanoviča.

Samo dva minuta kasnije, Vlahović je istrčao sjajnu kontru, izbio pred Handanovića i šutirao, ali pravo u lice golmanu. Međutim, lopta se odbila pravo u noge Srbina, koje iz druge šanse zatresao mrežu. Bio je to prvi preokret na stadionu u Rimu.

Usledio je nalet Intera koji je svim silama pokušavao da poravna rezultat. Odolevala je odbrana Juventusa koji je u tim trenucima potpuno bio u defanzivi. Međutim, nisu izdržali do kraja.

U 78. minutu Lautaro je pao u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Jedanaesterac je izveo Čalhanoglu, koji je uz pomoć stative savladao Perina. To je bio uvod u pravu dramu dostojnu finala.

Otišlo se u produćetke. I dok su svi već zamišljali penale, Inter je rešio da ovu dramu završi nešto ranije.

U prvom produžetku, u 98. minutu, De Liht je napravio je prekršaj u kaznenom prostoru - oborio je Škrinjara, a sudija Valeri je pogledao usporeni snimak i dosudio penal.

Drugi jedanaesterac je umesto Čalhanoglua, koji je napustio teren, izveo Perišić, koji je bio siguran sa bele tačke i tako smo videli drugi preokret u ovom spektakularnom meču.

Kao Juventus u prvom poluvremenu, tako je Inter igrao u prvom produžetku, samo dva minuta nakon vodećeg gola, tačnije u 102. minutu, De Liht je dosta prostora ostavio Perišiću, koji je poslao "projektil" u mrežu Perina, za konačnih 4:2.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.