9°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

NE POMAŽE NI PENAL: Pirlov Juventus igra toplo-hladno, Ronaldo tragičar na Alijanc stadionu (VIDEO)

16.12.2020. 20:53
Kristijano ROnaldo
Kristijano ROnaldo / Izvor: Reuters
Videćemo koliko će uprava giganta iz Torina trpeti promenljive rezultate popularnog Mocarta.

Fudbaleri Juventusa i Atalante odigrali su fenomenalan meč na Alijanc stadionu u okviru 12. kola Serije A - 1:1 (1:0). Utakmica u Torinu imala je sve elemente derbija, videlo smo pregršt šansi sa obe strane, atraktivne golove, visok ritam igre tokom svih 90. minuta...

SMEJE MU SE CELA RUSIJA ZBOG AUTOGOLA: Lovren došao kao zamena za Baneta, a postao PREDMET SPRDNJE (VIDEO)

POVREDA HIMENEZA KAP KOJA JE PRELILA ČAŠU: Od 2021. godine nova pravila u fudbalu?

VREĆICE EKSPRESNO NAŠLE ZAMENU HRVATU: Ivanović dobio novog TRENERA! Slavno ime seda na klupu VBA

Od prvog sudijskog zvižduka videli smo veliku borbu. Mogao je Juventus nakon samo 12 minuta igre da stigne do vođstva, ali se Alvaro Morata obrukao i kandidovao za promašaj godine (neshvatljiv potez Španca možete da pogledate OVDE).

"Stara dama" je do prednosti stigla u 29. minutu, nakon odličnog udarca Federika Kijeze.

Nije se Atalanta predavala, ali na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćih.

"Boginja provincije" je sa svojom ofanzivnom igrom nastavila i početkom drugog dela igre, a nagrada za trud i nadmoć na terenu stigla je u 57. minutu kada je Remo Frojler izvandrednim šutem sa distance savladao Vojšćeha Ščensnog.

Imali su "bjankoneri" idealnu priliku da stignu do izjednačenja, međutim, udarac Kristijana Ronalda sa bele tačke u 61. minutu zaustavio je Pjerluiđi Golini.

Nije stala Atalanta nakon izjednačenja, presing izabranika Đan Pjera Gasperinija je bio sve učestaliji, Juve je bio na "konopcima", ali je sjajni Šćensni ponovo držao "staru damu" u životu.

Juventus pod trenerskom palicom Andree Pirla igra po sistemu toplo-hladno i videćemo koliko će uprava giganta iz Torina trpeti promenljive rezultate popularnog Mocarta.

Nakon remija na Alijanc stadionu "bjankoneri" se nalaze na trećem mestu Serije A sa 24 boda. Atalanta je na poziciji osam sa 18 bodova.