26°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

NEBO SE OTVORILO: Na današnji dan pre 28 godina Zvezda je ušla u finale Kupa šampiona (VIDEO)

24.04.2019. 08:46
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Youtube/printscreen/Crvena zvezda
Neverovatan meč.

Na današnji dan pre 28 godina, Crvena zvezda je postigla, do tada, najveći uspeh u svojoj istoriji, plasiravši se u finale Kupa evropskih šampiona.

PANIKA U HUMSKOJ: Milošević OSTAO bez važnog igrača u 160. Večitom derbiju (FOTO)

MILJENIK ŽENA ŠIROM SVETA: Ovako su PREDVIĐALI da će danas IZGLEDATI legendarni fudbaler (FOTO)

ENFILD OČIMA NE VERUJE: Igrač Liverpula PRIZNAO da navija za OMRAŽENOG rivala! Evo i zbog čega (FOTO)

Crveno beli su u drugoj polufinalnoj utakmici ugostili Bajern iz Minhena. U prvoj utakmici, Crvena zvezda je slavila u Nemačkoj rezultatom 2:1, a utakmica u Beogradu takođe je počela dobro, jer je crveno-beli tim poveo golom Siniše Mihajlovića iz slobodnog udarca.

Nemci, ipak, u svom stilu, uspevaju da u periodu od 62. do 67. minuta postignu dva gola i učine ovu utakmicu jednom od onih nezaboravnih. Bilo je, potom, prilika na obe strane, tresle su se stative, a tresle su se i prepune tribine beogradske Marakane.

U 90. minutu utakmice, Crvena zvezda je uspela da postigne gol koji ju je odveo u finale. Mihajlović je uputio centaršut, lopta je pogodila Augentalera i prevarila Aumana, a potom... Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao.