NESREĆNA SRBIJA PORAŽENA OD ENGLESKE: Orlićima potrebno ČUDO za polufinale EP (VIDEO)

22.06.2022. 21:55
omladinska reprezentacija Srbije
omladinska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Šteta.

Omladinska reprezentacija Srbije (u19) poražena je od Engleske 4:0 (2:0) u drugom duelu grupe B Evropskog prvenstva u Slovačkoj.

GOSPODE DRAGI... Ne možete ni zamisliti kakav gol je Srbija primila od Engleske! Vraćaju se traume (VIDEO)

SUDIJA BEZ MRVE ČOVEČNOSTI: Lazetić se šokirao kad mu je OVO uradio arbitar! A može otac da mu bude (VIDEO)

Nije dobro počelo po naše momke, pošto je Gordi Albion poveo već u petom minutu. Skarlet je primio pas na ivici šesnaesterca, a onda lukavim udarce kroz noge Miletića prevario Lukića.

Srbiju to nije pokolebalo, pa je viđena i prva prilika pred golom Koksa, Knežević je uputio udarac sa distance, ali je čuvar mreže Engleske dobro intervenisao.

Napadač Totenhema, Skarlet je mogao i do još jednog gola u prvom delu igre, ali se u 35. minutu bravuroznom intervencijom isprečio Lukić.

Ipak, ono što nije tad, jeste učinio Skarlet pet minuta kasnije. Kofi je probio po strani, Lukić je jako loše intervenisa, lopta mu je ispala, a centarfor ostrvljana se odlično snašao i grudima sa zemlje poslao loptu u mrežu.

Nastavili su naši momci sa sasvim zadovoljavajućom igrom i u nastavku, ali se ponovo zatresla srpska mreža. U 68. minutu Čukvumeka je presekao poprečan pas Lekovića i fino otvorio stopalo za 3:0.

Do kraja duela nije bilo mnogo prilika, a konačan rezultat je postavio Džebison u sudijskoj nadoknadi.

U okviru ove grupe, Izrael je bio bolji od Austrije 4:2.

Orlići su ovim porazom sveli svoje šanse za prolaz među četiri najbolje ekipe na minimum, pošto su na trećoj poziciji sa jednim bodom, dok je Izrael na željenom drugom mestu sa tri boda više i gol razlikom plus šest u odnosu na naše momke.

U poslednjem kolu Srbiji je za plasman u polufinale potrebno da Engleska pobedi Izrael, a da naša selekcija savlada Austriju razlikom koja će biti dovoljna da se nadmaše Izraelci.

Ipak, treća pozicija svakako bila zadovoljavajuća pošto omogućava plej-of meč za put na Svetsko prvenstvo 2023. u Indoneziji. S obzirom na stanje u Grupi A, rival u borbi za mundijalsku vizu biće Rumunija ili Slovačka.

Najnovije vesti iz sveta fudbala pročitajte OVDE

BONUS VIDEO: Pogledajte zavidno fudbalsko znanje italijanske voditeljke Dilete Leote