NIJE ŠALA: Barselona posle debakla u Parizu traži recept od Partizana (VIDEO)

15.02.2017. 17:18
Fudbaleri Barselone
Fudbaleri Barselone / Izvor: Reuters
Katalonski klub u velikim problemima.

Barselona je doživela sramotni poraz (0:4) u prvom meču osmine finala Lige šampiona, pa je gotovo izvesno da će PSŽ igrati u četvrtfinalu elitnog takmičenja. Nijedna ekipa u Kupu/Ligi šampiona nije uspela da nadoknadi četiri gola minusa (na ukupno 185 takvih slučajeva), ali su tri kluba u evropskim klupskim takmičenjima prolazila dalje posme minusa od četiri gola, a jedan od njih je i Partizan.

I DAN DANAS SE KAJU: Zvezda i Partizan su napravili VELIKE GREŠKE dovođenjem OVIH stranaca (FOTO)

Crno-beli su 1984. godine u prvoj utakmici poraženi od Kvins Park Rendžersa 2:6, dok su u Beogradu pobedili 4:0, pa su zbog golova u gostima prošli dalje. U revanšu, 7. novembra 1984. godine, fudbaleri Partizana su pred preko 50.000 gledalaca napravili čudo. Već u 3. minutu Dragan Mance je prvi put zatresao mrežu gostiju, da bi Dragi Kaličanin neposredno pred odlazak na pauzu u poluvremenu duplirao prednost crno-belih. Kad je Miodrag Ješić početkom drugog dela povećao na 3:0 prolazak u narednu rundu je bio veoma blizu, a do njega je crno-bele doveo Zvonko Živković pogotkom u 63. minutu.

NIKOLIĆ NE ZABORAVLJA: Ovo je MOGLO da baci MRLJU na moju karijeru

KAD BOŽA SLAVI: Sa NJOM je Valeri proveo Dan zaljubljenih, ali i ROĐENDAN (FOTO)

Prvi klub kom je pošlo za rukom da nadoknadi minus četiri je portugalski Leišeš koji je 1961. godine poražen u prvom meču od švajcarskog Šo de Fonda u okviru Kupa pobednika kupova 2:6. Portugalci su to uspeli da nadoknade na svom terenu, trijumfuju 5:0 u revanšu i odu dalje.  Poslednji klub koji je nadoknadio minus 4 je Real Madrid 1986. godine. Madriđani su u prvom meču osmine finala Kupa UEFA izgubili 1:5 od Borusije Menhengladbah, ali ih je pobeda 4:0 na "Santjago Bernabeu" odvela u narednu rundu takmičenja.

SKANDAL MAJSTOR: Maradona napravio HAOS u Madridu, reagovala policija! (FOTO)

Najveći preokret u Ligi šampiona napravio je Deportivo u sezoni 2003/2004. godine kad je posle poraza od Milana 1:4 u La Korunji deklasirao Rosonere 4:0 i prošao dalje.

POMRAČENJE UMA: Barsa doživela katastrofu, a Enrike se IZBLAMIRAO kao nikad u „trećem poluvremenu“ (VIDEO)