NIKO KAO ON: Kejn je postavio NOVE standarde u Evropi (FOTO)

26.12.2017. 14:50
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters
U 20. kolu Premijer lige sastali se Totenhem i Sautemptona.

Utakmicu 20. kola Premijer lige između Totenhema i Sautemptona obeležio je Hari Kejn. Konačan rezultat bio je 5:2, a napadač Pevaca je dao tri gola, u 22. i 39, a zatim i u 67. minutu. Na taj način prestigao je i Alana Širera i Lionela Mesija. Legendarnog engleskog napadača prestigao je jer je dao 39 golova u kalendarskoj godini. Širer je bio na "koti 36".

Od Mesija je bolji jer je dao 56 golova u svim takmičenjima. Takođe treba da sa naglasi da je Mesi odigrao 64 utakmice i dao 54 gola. Kejn je to učinio u 50 mečeva. Ova računica se odnosila na igrače iz pet najkvalitetnijih evropskih liga, Španije, Italije, Engleske, Nemačke i Francuske.

GROBARI SU REKLI SVOJE: Vezista Partizana DOBIO ponudu koja se ne odbija!

UŽIVA NA ODMORU: Donald se javio iz daleka (FOTO)

Isto tako, Kejn je postao prvi igrač još od 2009. godine koji je u kalendarskoj godini dao više golova od Kristijana Ronalda i Lionel Mesi. To je tada učinio David Vilja.

Ovo mu je ujedno i osmi het-trik u svim takmičenjima i sezoni.

Dušan Tadić je utakmicu počeo na klupi Sautemptona, ali je šansu dobio u 65. minutu. I on se upisao u strelce, a o tome više pročitajte OVDE

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.