NIŠTA OD EL KLASIKA: Bilbao eliminisao Real, Baskijci protiv Barselone za trofej (VIDEO)

14.01.2021. 23:26
FK Atletik Bilbao
FK Atletik Bilbao / Izvor: Reuters
Los Blankosi tri puta pogađali okvir gola.

El Klasiko se ipak neče igrati u finalu Superkupa Španije pošto će Barselona za trofej igrati protiv Atletik Bilbaa. Baskijci su u drugom polufinalnom meču savladali Real Madrdi sa 2:1 (2:0) i usepli da prekinu niz od 11 mčeva bez pobede protiv Los Blankosa.

BONUS KOJI SE NE PROPUŠTA - Preuzmi ovde 2.000 RSD i 200 spinova

UEFA I DALJE OPTIMISTČNA: Nema promena, navijači na tribinama na EP

MOŽE MU SE: Solskjer spremio čistku u Junajtedu (FOTO)

Mada je Bilbao bio veoma raspoložen za igru u prvom poluvremenu, oba gola su došla kao poklon Reala, tačnije grešaka Lukasa Vaskeza. Prvo je u 18. minutu izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom pošto je dao pas Daniju Garsiji koji je uposlio prezimenjaka Rudija, a ovaj matirao Kurtou. Vaskez je još jednom bio u glavnoj ulozi kada je u 38. minutu skrivio penal, a Raul Garsija bio precizan sa bele tačke za vođstvo Atletika 2:0.

Tek u drugih 45 minuta se Real razbudio i zaigrao mnogo bolje, a veče će posebno zapamtiti Marko Asesnsio koji je tri puta pogađao okvir gola Bilbaa. Karim Benzema u 73. minutu smanjio na 2:1, a Los blankosi su krenuli u totalnu ofanzivu. Bilbao to nije kaznio iako je imao tri odlične šanse, ali su Baskijci uspeli da izdrže te poslednje nalet Reala i plasiraju se u finale.

Pogledajte kako izgleda Fabiola Paralo, devojka fudbalera Laga Žuniora.