NISU ZABORAVILI NI NOTR DAM: Mbapeov šou za proslavu titule (FOTO)

21.04.2019. 23:00
FK Pari Sen Žermen
FK Pari Sen Žermen / Izvor: Reuters
Odigrana utakmica 33. kola Lige 1.

Fudbaleri Pari Sen Žermena su u velikom stilu proslavili osvajanje osme titule u istoriji. Ekipa Tomasa Tuhela je na "Parku prinčeva" pobedila Monako sa 3:1 i tako samo potvrdila ono što se već znalo (više pročitajte OVDE). Trijumf Svetaca je "sam" doneo Kilijan Mbape, sa tri gola (15, 38. i 56. minut) i to svom bivšem klubu. Novim het-trikom sada je popravio prvenstveni učinak, na 30 golova.

Uz "asistenciju" VAR tehnologije poništena su dva gola domaćina. Počasni pogodak za goste dao je Aleksandar Golovin, u 80. minutu. U drugom poluvremenu je zaigrao i Nejmar koji se povredio u januaru, tako da je to bila još jedna dobra vest za Tuhela.

CRNO BELI BESNI: Brutalna oružana pljačka u Nišu

FRKA U REALU: Bejl i Ramos u epicentru! (FOTO)

Lalatović imao poruku za Grobare, Milošević NIJE hteo da da izjavu

Igrači PSŽ-a su na teren izašli u dresovima na kojima je umesto imena pisalo Notr Dam. Takođe, napred su imali sliku poznate katedrale koja je nedavno izgorela. Specijalni gosti na "Parku prinčeva" bili su i pariski vatrogasci koji su gasili veliki požar.

Ovo je bila utakmica 33. kola Lige 1, a novog (starog) prvaka Francuske očekuju i dueli sa Monpeljeom, Nicom, Anžerom, Dižonom i Remsom. Mada, kao što je rečeno pitanje osvajača titule je rešeno.

Sada od Parižana više trofeja imaju samo Sent Etjen (10) i Olimpik Marselj (9). Izjednačili su se sa Monakom i Nantom, koji takođe imaju po osam.