ZVEZDA PROTUTNJALA PAZAROM: Dobra uvertira pred Ludogorec

26.09.2021. 15:39 17:13
FK Crvena zvezda
Sjajna igra crveno-belih.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su na gostovanju Novom Pazaru u 11. kolu Superlige Srbije rezultatom 4:0 (3:0). Strelci na meču su bili Dragović, Katai, Sanogo i Dioni.

Mozzartovi tereni kao odskočna daska za nove šampione

(SASTAVI) STANKOVIĆ PROMEŠAO KARTE: Da li je ovo poslednja šansa za Zvezdin inostrani tandem?

SJAJNE VESTI ZA ZVEZDAŠE: Tandem SPREMAN za VAŽAN meč

DA, JA SAM SRBIN: Prve reči Bena posle dobijanja srpskog pasoša (VIDEO)

U prvom poluvremenu viđena je totalna dominacija Crvene zvezde. Jedva da su gosti prelazili polovinu terena. Prvi gol postignut je već u trećem minutu. Dragović je posle centaršuta Kange i asistencije Dionija lagano poslao loptu glavom u nebranjeni deo mreže. Ovo je prvi pogodak u dresu Zvezde za štopera.

Moglo bi se reći da je pitanje pobednika već rešeno u 14. minutu. Katai je fenomenalno izveo slobodan udarac i povećao prednost gostiju iz Beograda. U 20. minutu je možda viđen i najlepši trenutak na ovom meču. Sanogo je sa nekih 25 metara raspalio po lopti I pogodio gornji desni ugao gola za ubedljivih 0:3. Do kraja poluvremena nije viđeno mnogo uzbuđenja. Crvena zvezda je kontrolisala tempo. Jedina situacija vredna pomena koja se desila pred golom gostiju jeste šansa Ratkovića kada je njegov šut izblokiran.

Na početku drugog poluvremena Stanković je napravio dve izmene. U igru su ušli Stanić i Živković. U prvih 15. minuta nastavka nije bilo većih uzbuđenja. Prva prilika je bila tek u 60 minutu meča kada je Kangin udarac odlično odbranio golman Vujanac. U 66. minutu je dosuđen penal za goste. Odgovornost je preuzeo Dioni, ali je njegov udarac zaustavio golman domaćih. Međutim, sudija Lukić je ponovio kazneni udarac zbog ranijeg izlaska sa gol linije golmana Novog Pazara. Iz drugog pokušaja Francuz je bio precizan i povećao vođstvo Crvene zvezde. Do kraja utakmice Kanga i Falko su imali prilike, ali se golman Vujanac istakao i sprečio ubedljiviji poraz.

Crvena zvezda je ovim trijumfom osvojila svoj 23 bod i prišla Partizanu na 2 boda.

Kraj utakmice.
0:4
88. minut
Kanga je još jednom pokušao iz slobodnog udarca, ali je ovoga puta Vujanac odbranio njegov šut.
82. minut
Kanga je lepo izveo slobodan udarac, ali je lopta prošla pored leve stative.
77.minut
Crvena zvezda bez problema kontroliše meč. Trenutno nema mnogo uzbuđenja u Novom Pazaru.
68. minut
Intervencija VAR tehnologije. Ponavlja se penal. Vujanac je izašao ranije sa gol linije. Dioni je ovoga puta bio precizan i Zvezda vodi 0:4.
66. minut
Dioni maši penal. Iskupio se Vujanac za napravljen jedanaesterac i sjajno zaustavio udarac napadača Crvene zvezde
64. minut
Penal za Zvezdu. Vujanac je faulirao Dionija i sudija Lukić je pokazao na belu tačku.
63.minut
Ponovo odlični Vujanac. Fenomenalno je golman domaćih reagovao posle šuta Živkovića. Ostaje 0:3.
60. minut
Sjajan udarac Kange posle dodavanja Stanića. Vujanac je odlično odreagovao i izbio loptu u korner.
55. minut
Uspeo je Novi Pazar malo da uspostavi ravnotežu na sredini terena, ali još uvek bez ozbiljnijih prilika.
51. minut
Bez mnogo uzbuđenja u nastavku. Crvena zvezda kontroliše dešavanja na terenu.
46. minut
Dvostruka izmena. Živković menja Kataija i Stanić je na terenu umesto Ivanića.
Kraj prvog poluvremena
45+2 minut
Ratković je imao dobru priliku, ali je njegov udarac izblokiran. Možda i najozbiljnija situacija ispred gola Crvene zvezde.
44. minut
Žuti karton za Sanoga. Prekinuo je dobar kontranapad Novog Pazara.
43. minut
Aganspahić je posle centaršuta Vlajkovića uputio udarac glavom preko gola.
36. minut
Fenomenalan pas Rodića. Dioni je krenuo sam ka golu, ali je sjajno startovao štoper domaćih Pavišić i sprečio veliku šansu za goste iz Beograda.
31. minut
Crvena zvezda mirnim dodavanjima kontroliše utakmicu. Novi Pazar pokušava iz kontre, ali bezuspešno.
24. minut
Katai je imao priliku za još jedan pogodak. Centrirao je Gobeljić, a Zvezdin ofanzivac je glavom šutirao pravo u ruke golmana Vujanca.
20. minut
GOL GOL GOL! 0:3 u Pazaru. Fenomenalan projektil Sanoga sa 25 metara u gornji desni ugao. Golman Vujanac je ostao ukopan.
17. minut
Prvu priliku na meču imao je i Dioni. Posle dodavanja Falka slabo je zahvatio loptu Francuz i Vujanac nije imao težak posao.

14. minut
GOOOOL! Katai je fantastično izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara. Pogodio je gornji levi ugao. Vujanac je bio nemoćan. 0:2 vodi Zvezda.
13. minut
Prvi žuti karton na meču dobija Vlajković, posle oštrog starta na Dionija.
8. minut
Sjajna šansa za Crvenu zvezdu. Posle dodavanja Kataija, Ivanić je izašao jedan na jedan sa čuvarom mreže domaćih, ali je golman Novog Pazara izašao kao pobednik.
3. minut
GOOOOL! Posle centaršuta Kange, loptu je zakačio Dioni a Dragović se samo poklonio i doneo prednost gostima od 0:1.
Utakmica je počela!

Ova utakmica će biti odlična uvertira crveno-belima pred utakmicu u četvrtak. Kada gostuju Ludogorecu u Razgradu u okviru drugog kola Lige Evrope.

Crvena zvezda u mečevima protiv današnjeg protivnika ima šest uzastopnih pobeda. Poslednji trijumf Pazar je ostvario 2015. kada je bilo 2:1.

Za ove sastave su se opredelili Kolašinac i Stanković.

NOVI PAZAR: Vujanac, Vlajković, Delimeđac, Kojčić, Islamović S, Ratković,Aganspahić, Pavišić,Lončar,Nikčević, Islamović A

CRVENA ZVEZDA: Popović- Gobeljić, Eraković, Dragović,Rodić- Sanogo, Kanga- Falko, Ivanić, Katai-Dioni

Tekstualni prenos možete pratiti u nastavku.