NUNJEZ ŠOKIRAO TADIĆA: Atletiko ZALEDIO Old Traford

15.03.2022. 23:00
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Krah Junajteda.

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su slavili protiv Mančester junajteda (0:1), dok je Benfika slavila istim rezultatom protiv Ajaksa u Amsterdamu i otišla u narednu fazu.

NOVI UDAR NA ČELSI: Plavci sad NE MOGU da prodaju karte za utakmicu (FOTO)

OBRNUO PLOČU! Alegri konačno pohvalio Vlahovića: Kada on igra, svi imaju više slobode

IZGOVOR ZA KIKS U LONDONU: Gvardiola podsetio na Klopa - "Trava je bila loša"

Za razliku od prvog meča u Madridu, Crveni đavoli su mnogo bolje počeli u ovom susretu. Prvu veliku šansu imali su već u 13. minutu, ali je Elanga bio neprecizan iz neposredne blizine.

U 34. minutu prvo veliko uzbuđenje pred golom domaćih, sjajna akcija Atletika i pogodak Feliksa, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ta situacija kao da je bila najava onoga što će uslediti za sedam minuta. Oduzeli su loptu gosti Junajtedu na sredini terena, usledila je kontra koju je sjajno završio Lodi udarcem glavom.

U nastavku ista priča, Mančester ima loptu, preti, a prvu priliku imaju već na startu drugog poluvremena, ali je Elanga ponovo bio neprecizan. Sančo i Varan su zapretili u preostalom delu meča, ipak nisu uspeli u nameri da izbore produžetak.

Fudbaleri Benfike ostvarili su veliki uspeh u Amsterdamu. Četa Nelsona Verisima uspela je u regularnom delu meča da bude bolja od Ajaksa i obezbedi plasman u četvrtfinale kontinentalnog takmičenja.

Heroj tima iz Lisabona je Nunjez. Napadač je glavom pogodio u 77. minutu posle kornera.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Kopljanike.