ODLIČAN POČETAK: Zvezda DEKLASIRALA Florijanu za miran put na Maltu (VIDEO+GALERIJA)

29.06.2017. 22:30
FKCZ
FKCZ / Izvor: MN Press
Crveno-beli su ostavili dobar utisak.

Crvena zvezda je odlično startovala u kvalifikacijama za Ligu Evrope - crveno-beli su deklasirali Fjorijanu (3:0) i tako praktično obezbedili plasman u drugo kolo (o potencijalnom rivalu pročitajte OVDE). Zvezda nije blistala, što se i nije očekivalo na samom startu sezone, ali je znalački iskoristila činjenicu da je 45 minuta igrala sa igračem više i da na golu Florijane stoji katastrofalno loš golman. Crveno-beli sad mogu mirno na revanš koji će im poslužiti da se dodatno uigraju pred jaču proveru koja ih čeka u narednoj rundi.

ŠTA ĆE REĆI DELIJE: Grof POMAŽE Partizanu! (FOTO)

EVROPO, DIVI SE: Transparent Delija od kojeg će se svaki Srbin NAJEŽITI (VIDEO+FOTO)

Najtrofejniji srpski klub je na debiju Vladana Milojevića na klupi od starta meča zagospodario terenom, ali nije uspevao da stigne do dobrih prilika za gol. Prvi su zapretili gosti. Vela je u 10. minutu raspalio po lopti na 25 metara od gola, ali je srećom po domaćina stativa bila saveznik golmana Filipa Manojlovića. Crvena zvezda je prvu odličnu priliku imala u 26. minutu, ali Nemanja Milić nije bio precizan sa pet metara od gola. Milić je šutirao glavom posle prodora po levoj strani i odličnog centaršuta kapitena Dušana Anđelkovića.

KAKVE LJUDINE: Neverovatni Velšani napravili još jedan HUMANI gest prema Srbiji (FOTO)

Domaćin je do vođstva stigao u nadoknadi poluvremena. Strelac je bio Ričmond Boaći iz penala. nastrožu kaznu skrivio je Enco Ruiz koji je dobio direktan crveni karton zbog prekršaja sa leđa nad Nemanjom Milićem.

STIGAO ODGOVOR IZ PIREJA: Olimpijakos se IZJASNIO da li ŽELI Stefana Jovića (FOTO)

KUP KONFEDERACIJA: Nemačka protiv Čilea za PEHAR! (FOTO)

Delovalo je da će Zvezda sa igračem više u nastavku lako izaći na kraj sa gostima, ali dugo su igrači Florijane odolevali. Zvezda je teško dolazila do prilika, ali je u finišu meča ipak slomila otpor brojčano slabijeg rivala. Igrači Zvezde su iskoritili dve katastrofalne greške golmana Florijane Džastina Habera, obe posle odličnih kornera rezerviste Nenada Milijaša. Prvu grešku golmana gostiju iskoristio je Slavoljub Srnić, a drugu igrač utakmice Ričmond Boaći za konačnih 3:0 i miran put na revanš.

KVALIFIKACIJE LE: Voša pobedila, ali primila gol u završnici (VIDEO)

EMOTIVNO: Delije MOĆNIM transparentom ODALE poslednju počast! (FOTO)

GOLMAN JE BIO NEMOĆAN: EVROGOLČINA bivšeg igrača Zvezde (VIDEO)

CRVENA ZVEZDA - FLORIJANA 3:0
STRELCI: Boaći u 45+4 i 89. i Srnić u 79. minutu. STADION: Rajko Mitić u Beogradu. GLEDALACA: 19.823.
CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Stojković, Frimpong, Savić, Anđelković, Donald, Le Talek, Srnić, Rikardinjo (od 81. Adžić), Milić (od 68. Milijaš), Boaći (od 90+2. Pavkov).
FLORIJANA: Aber, Baldakino, Pepe, Ruiz, Enrike, Pisani, Najar, Kijeza (od 46. Nijason), Fontanela (od 61. Borg), Varela (od 66. Kabral), Vela.