ORLIĆI RAZBILI GIBRALTAR: Srbija TRIJUMFALNO startovala sa NOVIM timom! (VIDEO)

01.09.2017. 21:04
Goran Đorović
Goran Đorović / Izvor: MN Press
Izarbanici Gorana Đorovića ubedljivi u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) pobedom je započela učešće u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se 2019. godine održati u Italiji. U okviru grupe 7, Orlići su na Gradskom stadionu u Jagodini deklasirali Gibraltar sa 4:0 (4:0).

ZVEZDI OLAKŠAN POSAO: Arsenal na Marakanu STIŽE bez OVIH igrača! (FOTO)

LOŠE VESTI ZA PARTIZAN: Crno-beli se OVOME nisu nadali (FOTO)

PAO POTPIS: Superligaš DOVEO bivšeg igrača Partizana! (FOTO)

Sve dileme izabranici novog selektora Gorana Đorovića, koji je pobedom startovao na klupi, Orlići su otklonili do poluvremena. Sjajna i efikasna igra, začinjena je lepim golovima. Mrežu gostiju načeo je Andrija Živković u 19. minutu, na dodavanje Luke Jovića, da bi samo devet minuta kasnije prvotimac Partizana Danilo Pantić, posle asistencije igrača Čukaričkog Miroslava Bogosavca, postigao prvi od svoja dva pogotka.

Treći put savladao je golmana Bandu u 39. minutu, pošto ga je uposlio Mesaroš, a kod poslednjeg gola akteri prvog zamenili su uloge. Naime, u sudijskoj nadoknadi, Živković se "revanširao" Joviću za pakovanje kod vođstva i rutinskim udarcem postavio konačnih 4:0.

Srbija će u 2. kolu, koje je na programu 6. juna, gostovati u Makedoniji.

Srbija - Gibraltar 4:0 (4:0)

Stadion: Jagodine. Sudija: Ivan Arvel-Grifit (Vels). Strelci: Živković u 19. Pantić u 28. i 39. i Jović u 45+2. minutu. Žuti kartoni: Klinton, Krisp, Balantajn (Gibraltar).

Srbija (4-2-3-1): Radunović - Stevanović, Jovanović (od 61. Šaponjić), Milenković, Bogosavac - Lukić, Mesarović (od 80. Adžić) - Radonjić (od 71. Mihajlović), Pantić, Živković - Jović.

Gibraltar (4-4-2): Banda - Krisp, Sera, Eneslej, Kumbes (od 84. Brito) - Balantajn, Vine, Torila (od 69. De Los Santos), Klinton - Hernandez, Pizaro (od 79. Izola).