ORLOVI NA VEMBLIJU: Palas DEMOLIRAO Everton (VIDEO)

20.03.2022. 15:41
FK Kristal Palas
FK Kristal Palas / Izvor: Reuters
Bez drame.

Fudbaleri Kristal Palasa plasirali su se u polufinale FA kupa posle pobede na svom terenu protiv Evertona (4:0).

PONIŽAVANJE SE NASTAVLJA: Monako demolirao prebogati PSŽ

MURINJO VIŠE NEGO BRUTALAN: "Ne očekujete valjda da ja sa 25 trofeja..." Uzvratio vatru bivšem treneru Zvezde

NEUNIŠTIVI MILOŠ NINKOVIĆ: Pogledajte prelep pogodak iz VOLEJA bivšeg fudbalera Crvene zvezde (VIDEO)

Nisu uspeli gosti da krunišu uvodnu inicjativu, pa je kazna stigla u prvoj ozbiljnijoj prilici za Orlove.

Guehi je bio najviši posle jednog kornera i doneo prednost domaćinu u 25. minutu.

Na 2:0 povisio je Mateta u 41. minutu posle Zahine asistencije i to je bilo sve za prvo poluvreme.

Trener Karamela Frenk Lampard je pokušao uvođenjem Kalver-Luina i Ivobija da preokrene dešavanja na terenu, ali je ipak Kristal Palas bio prejak.

Tim iz Londona je potpuno dotukao protivnika u završnici meča, prvo je Zaha bio strelac u 79. minutu, da bi osam minuta kasnije Hjuz postavio konačan rezultat.

Ekipa Patrika Vijere se tako pridružila Čelsiju koji je u subotu pobedom nad Midlzborom obezbedio polufinale.

Preostale dve ekipe će se tražiti u boljima iz mečeva Sautempton - Mančester siti i Notingem Forest - Liverpul.