OSVETA SLOVENIJI: "Orlići" u BARAŽU, het-trik kapitena (VIDEO+FOTO)

11.10.2016. 18:53
Orlici
Orlici / Izvor: Foto: Star Sport
Italijani ipak direktno na EP.

Mlada reprezentacija Srbije plasirala se u baraž za plasman na EP u Poljskoj sledeće godine pošto je u Gornjem Milanovcu ubedljivo pobedila Sloveniju (3:1). Sva tri gola za Srbiju postigao je kapiten Uroš Đurđević. "Orlići" će morati u baraž jer je Italija osvojila bod na gostovanju u Litvaniji (0:0) i tako obezbedila direktan plasman na EP. Srbija će ime rivala u baražu saznati 14. oktobra, a mečevi su na programu 7. i 15. novembra.

Sva tri gola za izabranike Tomislava Sivića postigao je kapiten Uroš Đurđević. Drugi gol postigao je sa bele tačke, a treći posle penala koji mu je golman Slovenije odbranio, ali mu se lopta vratila pa mu je bilo lako da je "ćušne" u mrežu.

Utakmica je odigrana po veoma teškim uslovima, tokom celog drugog poluvremena padala je izuzetno jaka kiša.

SRBIJA - SLOVENIJA 3:1

Strelci: Đurđević u 8, 25. iz penala i 87 za Srbiju, a Lotrič u 19. minutu za Sloveniju. Stadion: Metalca u Gornjem Milanovcu. Sudija: Mate Kalkavan (Turska).

SRBIJA (4-1-4-1): V. Milinković Savić - Gajić, Filipović, Veljković, Ristić (od 29. Antonov) - Lukić (od 56. Mihajlović) - Živković (od 67. Bjelica), Grujić, S. Milinković Savić, Gaćinović - Đurđević.

SLOVENIJA (3-4-3): Sorčan - Šme, Kavčić (od 78. Bajde), Krajnc - Stojanović, Balkovec (od 74. Zahović), Stanković, Bajrić - Črnigoj, Šporar, Lotrić (od 58. Hotič).