PALA ODLUKA U KALČU: Ljajić promovisao ŠAMPIONA! Kolarov asistent za POBEDU Rome! (VIDEO+FOTO)

06.05.2018. 17:25
Adem Ljajic
Adem Ljajic / Izvor: Profimedia
Veliko iznenađenje u Napulju.

Do kraja takmičenja u Seriji A ostala su još dva kola, ali je već sada jasno da je Juventus novi-stari šampion Italije, sedmi put zaredom. Stara Dama je nastavila dominaciju u Kalču, zahvaljujući reprezentativcu Srbije Ademu Ljajiću koji je "spakovao" dva gola favorizovanom Napoliju, što je bilo dovoljno da jedini kandidat u trci za pehar ne trijumfuje protiv Bikova (2:2).

SPREMNO VELIKO IZNENAĐENJE ZA RUSIJU: Orlovi dobijaju pojačanje za Mondijal (FOTO)

ZABORAVIO NA RIVALSTVO: Navijač Sitija imao poruku za Fergusona (FOTO)

PARTIZAN U PROBLEMU: Đukić u revanšu sa Čukaričkim ne RAČUNA na najboljeg! (FOTO)

Posle novog kiksa, drugoplasirani Napoli zaostaje šest bodova razlike za Juveom, koji ima ubedljivo bolju gol-razliku, pošto je u međusobnim duelima svaki od rivala slavio po 1:0.

Ljajićeve asistencije Bazeliju u 55. i De Silvestriju u 83. minutu mogu samo da raduju selektora Srbije Mladena Krstajića, pred odlazak Orlova na Svetsko prvenstvo u Rusiju. Napoli je dva puta vodio, preko Mertensa u 25. i Hamšika u 71. minutu, ali se Bikovi nisu predavali i na kraju ostali neporaženi.

Inter je u prvom meču dana deklasirao Udineze na Frijuliju i na najbolji način iskoristio kiks Lacija kod kuće protiv Atalante (1:1), konkurenta za plasman u Ligu šampiona. Gosti iz Bergama propustili su u finišu priliku da dođu i do sva tri boda. Berou je već u drugom minutu doneo prednost Atalanti, a konačan rezultat postavio je Kaisedo u 24. minutu. Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić odigrao je ceo meč za Lacijale, dok je nekadašnji igrač Zvezde Dušan Basta presedeo klupi za rezerve.

U poslednjem meču, Roma je golom Undera u 15. minutu slavila na Sardiniji protiv Kaljarija. Prethodno je kapiten Srbije Aleksandar Kolarov centrirao, a Turčin udarcem po zemlji savladao golmana domaćih.