PAO JE VELIKI RIVAL: Kanađani pišu NOVU istoriju, a Borjan je deo nje (VIDEO)

16.10.2019. 07:38
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: Profimedia
Meč je odigran u Torontu.

Fudbalska reprezentacija Kanade pobedila je Sjedinjene Američke Države u utakmici KONKAKAF Lige nacija rezultatom 2:0. Golove na stadionu "BMO Fild" u Torontu su postigli Alfonso Dejvis i Lukas Kavalini, u 60. i prvom minutu sudijske nadoknade. Zahvaljući ovom trijumfu Kanađani su prvi u u grupi sa učinkom tri od tri. Amerikanaci iz dva meča imaju tri boda, a Kubanci nijedan iz tri utakmice.

NADA UMIRE POSLEDNJA: FSS premira rivala Portugalije sa POLA MILIONA evra da uzme bod Ronaldu i kompaniji

ZVEZDA POTVRDILA: Stigao je na Marakanu! (VIDEO DOKAZ)

POSLE RASISTIČKIH POVIKA U BUGARSKOJ: Pala je i jedna OSTAVKA... (FOTO)

Ovaj duel ostaće upamćen po tome što su Kanađani prvi put, još od 1985. godine pobedili Amerikance. A u tom uspehu učestvovao je i Milan Borjan. Golman Crvene zvezde u 51. minutu odlično je intervenisao i sprečio Amerikance da povedu. Desetak minuta kasnije, Kanađani su poveli.

- Bilo je neverovatno i hvala svima koji su bili na stadionu. Pokazali smo da ovaj mladi tim donosi novi fudbal u Kanadu - rekao je Borjan koji će se ovih dana priključiti ekipi koju očekuju utakmice sa Radom u Superligi i Totenhemom u Ligi šampiona.

Duel sa Građevinarima biće odigran u petak, a meč u Londonu u utorak.