11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

KARTONI, TENZIJA, DRAMA: Večiti derbi doneo sve što se od njega očekivalo, Zvezda do boda nakon penala

18.10.2020. 15:32 19:16
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Najveća utakmica u srpskom fudbalu.

Nakon jednog od najzanimljivijih derbija u proteklih nekoliko godina podela bodova. Naime, fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odgrali su nerešeno 1:1 u utakmice 11. kola Superlige Srbije. U 163. susretu beogradski crno I crveno-belih viđeno je sve što se očekuje od derbija, lepi potezi, drama, tenzija… Strelci na stadionu u Humskoj bili su Filip Stevanovic u 6 minutu i Aleksandar Katai iz penalu u 75.

Izabranici Aleksandra Stanojevića fantastično su počeli utakmicu. Crno-beli su već nakon 6. minuta stigli do vođstva. Veliku grešku mladog Strahinje Erakovića iskoristio je Sejdubu Suma, koji je uposlio Stevanovića, a mladi ofanzivac je rutinski matirao Milana Borjana. Videla se ideja ekipe Partizana od samog starta meča, orijentisani na kontranapade, bez klasičnog napadača, "parni valjak" je bio opasniji, ali kako je vreme odmicalo Zvezda je uspostavila terensku inicijativu. Veći posed lopte, kroz koji su crveno-beli tražili pukotinu u odbarni domaćih, kojom je sjajno komandovao Maki Banjak, nije urodio plodom i sa minimalnom prednošću Partizana se otišlo na odmor.

Već od početka drugog poluvremena videlo se da puleni Dejana Stankovića žele gol, a rezultat je mogao da se promeni u 52. minutu kada je Marko Gobeljić pogodio stativu. Kako je vreme odmicalo nervoza je bila sve vidljiva kod aktera oba tima, "varnice" su sevale na svakom delu terena. U 75. minutu, nakon sumnjive situacije u šesnaestercu Partizana, Novak Simović je dosudio jedanaesterac. Precizan je bio Katai koji je time postavio konačan rezultat - 1:1.

Na kraju, razloga za zadovoljstvo imaju gosti, koji su nakon podele podova zadržali osam bodova prednosti u odnosu na "večitog" rivala. Crvena zvezda je na prvom mestu Superlige sa 31 osvojenim bodom. Partizan je na trećoj poziciji sa 23.

VELIKA GREŠKA ERAKOVIĆA, STEVANOVIĆ POGAĐA: Vidite kako je Partizan poveo u večitom derbiju! (VIDEO)

VIDITE SNIMAK STARTA! A I PRE TOGA SPORNA SITUACIJA: Zvezda iz penala izjednačila! Katai pojurio ka centru (VIDEO)

NAVIJAČI PARTIZANA OSTAVILI TRANSPARENT: Vidite šta su crno-beli poručili igračima (FOTO)

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE
Partizan - Crvena zvezda 1:1!
93. minut
Drugi žuti za Sanoga, Afrikanac napušta teren.
90. minut
Igraće se još pet minuta.
88. minuta
Vitas menja Svetozara Markovića, a Obradović Jojića.
84. minut
Falćinelija menja Vukanović.
80. minut
Javnu opomenu dobija i Milan Pavkov.
79. minut
Žuti karton dobija Degenek.
75. minut
GOOOL! Katai! Novak Simović je dosudio penal za Zvezdu, a Magiko je bio siguran 1:1.
69. minut
Dejan Stanković vrši dvostuku izmenu. Bena i Gobeljića menjaju Pavkov i Gajić.
62. minut
Dvostruka izmena u Partizanu. Smiljanić menja Natha, a Lutovac Stevanovića.
61. minut
Dobra prilika za Partizan. Centirao je Natho, a udarac Banjaka završava pored gola.
60. minut
Žuti karton za Gobeljića.
59. minut
Zvezda dominira u drugom poluvremenu, ali bez konkretnog učinka.
56. minut
Nakon velike greške Stojkovića pokušao je Katai, ali njegov udarac završava u rukama iskusnog golmana crno-belih.
52. minut
Velika prilika za Gobeljića, ali desni bek crveno-belih pogađa stativu.
46. minut
Prva izmena u Crvenoj zvezdi. Spiridonović menja Gavrića.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Partizan - Crvena zvezda 1:0!
47. minut
Falćineli je imao najbolju priliku za crveno-bele. Njegov udarac glavom ide pored desne stative Stojkovića.
45. minut
Igraće se još 4 minuta.
44. minut
Imala je Crvena zvezda sreće. Udarac Asano ide pored stative Borjana.
41. minut
Lazar Marković je imao odličnu šansu! Fantastično je Natho izbacio Markovića, imao je ofanzivac 1 na 1 sa Borjanom, ali mladi Eraković ga je sustigao i izbio loptu u korner.
39. minut
Traljav pokušaj Jojića sa ivice šesnaesterca završava pored gola Borjana.
36. minut
Posle Falćinelija i Sanoga, žuti karton dobija Katai.
31. minut
Drugi žuti karton za goste, Sanogo je dobio javnu opomenu nakon starta nad Lazarom Markovićem.
29. minut
Nathov udarac iz slobodnog udarca završava na živom zidu.
22. minut
Falćineli dobija žuti karton.
17. minut
Crveno-beli stežu obruč oko gola Stojkovića. Odlično je prošao Katai, ali na njegovu ubačenu loptu seče Banjak.
16. minut
Velika gužva nakon kornera Zvezde. Pokušao je Falćineli pa Degenek, ali lopta odlazi pored gola.
15. minut
Prinudna izmena kod domaćina, Marković menja Sumu koji izlazi zbog povrede.
14. minut
Nakon vođstva crno-belih tempo utakmice je prilično pao.
6. minut
GOOOL! Partizan vodi, lošu reakciju Erakovića iskoristio je Suma koji je pronašao Stevanovića - 1:0!

5. minut
Prva pretnja na utakmici, ako se to tako može nazvati. Nikolić je pokušao da centrira u šesnaestercu, ali lopra odlazi u gol aut.