10°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

MARKOVIĆ DOVEO PARTIZAN DO NOVOG TRIJUMFA: Trenutak kada je POZLILO gostujućem igraču zasenio duel

30.09.2021. 17:46
Lazar Marković
Lazar Marković / Izvor: MN Press
Meč drugog kola.

Fudbaleri Partizana su na svom terenu savladali Floru iz Talina sa 2:0 u okviru drugog kola Lige konferencija i to golovima kapitena Lazara Markovića u prvom poluvremenu. Crno-beli su pre dve nedelje ostvarili pobedu protiv Anortozisa  u gostima (0:2) i tako na idealan način započeli učešće u novoformiranom takmičenju.

RUKOMETAŠ MOMIR RNIĆ: IGRAJTE NA HUMANOST U MOZZARTU

MILOŠEVIĆ PRED OTKAZOM: Nemački milioner tera srpskog trenera iz Olimpije

ĐANI ĆURČIĆ: Više volim Vučića od Partizana! Evo zašto nisam bio 15 godina u Humskoj

Početak utakmice je pripao gostima koji su imali dve lepe prilike u prvih deset minuta. Onda su crno-beli preuzeli inicijativu i dominirali na terenu.

Tada je na scenui stupio Lazar Marković. Prvo je postigao pogodak glavom u 20. minutu, nakon šuta Rikrarda i lopte koju mu je golman gostiju nabacio na glavu.

Zatim je u 42. minutu fenomenalno promešao celu odbranu Flore, a šut je pokušao da mu izblokira Sumets. Samo je prevario Igonena i Partizan je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti.

Liga konferencija, 2. kolo:

PARTIZAN – FLORA 2:0 (2:0)

Strelci: Marković 20, 42.

Stadion: FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 5.845

Sudija: Julijan Vajnberger, Austrija

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Miletić, Obradović, Zdjelar, Jojić (od 82. Šćekić), L. Marković (0d 82. Holender), Natho (od 62. Pantić), Menig (od 62. Jović), Rikardo (od 90. Terzić).

FLORA: Igonen - Lilander (od 46. Kalaste), Sepik (od 73. Porg), Kusk, Luka, Vasiljev, Sumets, Pum (od 90. Šein), Zenjov, Ojama (od 69. Kuraksin), Aliku (od 69. Miler).

Partizan je domininirao u drugom delu, ali nije bilo golova. Momenat koji je zasenio sve što se dešavalo na terenu je kada je fudbaler Flore Markus Sepik pao na teren u70. minutu.

Po prvim informacijama on je osetio bol u grudima sa nagonom za povraćanjem i hitno je prevezen u Urgentni centar. Nimalo prijatno nije bilo kada je oficijelni spiker nekoliko puta pozivao kola hitne pomoći da dođu na teren, Za sada je stabilno, što je najvažnije.

Crno-beli su došli do važnog trijumfa i sada sa šest bodova posle dva kola mirno dočekuju duel sa belgijskim Gentom.

Ovde možete pratita dešavanja na meču

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se još osam minuta
88. minut
Prema prvim informacijama, Sepik je osetio bol u grudima sa nagonom za povraćanjem, a hitno je prevezen u Urgentni centar. "Stabilno je u ovom trenutku", saopštio je portparol Flore.
80. minut
Dobra prilika za Partizan, ali Igonen je stigao pre Jojića do lopte.
70. minut
Ozbiljnija povreda igrača gostiju Markusa Sepika, koji je samo pao. Spiker je zvao ekipu hitne pomoći, koja je odvezla fudbalera Flore (prekid je trajao nekih sedam minuta).
61. minut
Odličan udarac Živkovića, ali brani Igonen.
59. minut
Nezogdan udarac Vasiljeva po zemlji. Popović je intervenisao i izbacio loptu u korner.
55. minut
Partizan ima veliku inicijativu i samo se čeka kada će pasti treći gol.
53. minut
Rikardo je sjajno došao do pozicije za šut na ivici šesnaesterca. Golman je kratko odbio loptu, ali Lazar Marković nije uspeo da pogodi praznu mrežu.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut
Rikardo Gomeš je sjano šutirao, ali lopta je završila tik pored desne stative gola Flore.
45. minut
Igraće se još dva minuta
42. minut
2:0!!! Lazar Marković je pucao, lopta je pogodila Sumetsa i prevarila golmana gostiju.
36. minut
Dobra kontra crno-belih, ali Živković i Marković se nisu razumeli.
30. minut
Menig očajno šutira iz dobre pozicije.
26. minut
Lepa akcija Partizana, ali samo korner.
23. minut
Rikardo puca glavom, ali preko gola.
20. minut
1:0!!! Lazar Marković dovodi Partizan u vođstvo. Rikardo je pucao, a na odbijenu loptu glavom je odlično reagovao kapiten crno-belih.
16. minut
Posle pada Rikarda, Jojić je šutirao iz daljine, visoko iznad gola.
9. minut
Nova prilika za Floru. Aliku je lobovao Popovića, ali golman crno-belih je uspeo da stigne do lopte.