PRVI KIKS PARTIZANA U SEZONI: Magla i golman Proletera šokirali crno-bele

07.11.2021. 19:32 22:26
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press
Parni valjak bez goriva u Humskoj.

FK Partizan neprijatno je iznenadio svoje navijače. Naime, Parni valjak na svom terenu nije uspeo da savlada Proleter iz Novog Sada u maglovitoj i hladnoj beogradskoj noći. Utakmica 16. kola Superlige Srbije završen je rezultatom 0:0.

BEZ POVIŠENOG TONA: Stanković objasnio kako je reagovao u svlačionici na poluvremenu

ASTON VILA SMENILA MENADŽERA: Džerard se vraća u Premijer ligu?

ZA OSAM MINUTA DO PREOKRETA I BODOVA: Crvena zvezda teškom mukom stigla do zlata vredne pobede u Novom Sadu

FK Partizan je dominirao od prvog sudijskog zvižduka, Parni valjak je imao veći posed lopte, više šuteva u gol, ali golman Nikola Petrić je možda odigrao meč karijere.

Čuvar mreže ekipe iz Novog Sada blistao je u Humskoj, bio je kao Điđi Bufon iz najboljih dana.

Šlag na tortu za 30-godišnjeg kapitena Proletera desio se u 68. minutu, kada je fantastičnom intervencijom odbranio penal Rikardu Gomešu.

Ovim rezultatom serija od sedam uzastopnih pobeda crno-belih u domaćem prvenstvu je prekinuta u utakmici koju je obeležila gusta magla i zbog kojeg nismo videli kvalitetniju fudbalsku predstavu.

Uprkos remiju, FK Partizan je ostao na čelu tabele. Parni valjak ima 44 boda, šest više od Crvene zvezda koja ima utakmicu manje.

Proleter je na desetoj poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Partizan - Proleter Novi Sad 0:0

Stadion: Stadion u Humskoj

Gledalaca: 4.000

Sudija: Pavle Tomić

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Živković, Miletić, Vujačić, Obradović (46. Urošević) - Jojić, Natho (46. Terzić) - L. Marković (76. Holender), Pantić, Jović (46. Menig) - Rikardo Gomeš.

PROLETER (4-3-3): Petrić - Tanasin, Skopljak, Lambulić, Mitrović - Kojić, Stojanović (58. Ilić), Vukasović - Ortiz (89. Marjanović), Evandro (83. Živojinović) , Mihajlović (58. Kun).

90+6. minut
Kraj utakmice. Partizan - Proleter 0:0.

90. minut
Igraće se još 6 minuta.

90. minut
Nikola Marjanović menja Dilana Ortiza u redovima Proletera.
81. minut
Ponovo Petrić vadi kestenje iz vatre! Golman Proletera fenomenalno sprečava Vujačića u nameri da donese vođstvo Partizanu.
76. minut
Filip Holender je zamenio Lazara Markovića.

67. minut
Nikola Petrić je odbranio penal Rikardu. I dalje je 0:0 u Humskoj.

60. minut
Uslovi sa igru sve teži. Magla se spustila na stadion u Humskoj, vidiljivost je minimalna,

52. minut
Rikardo je prebacio čitav gol sa 10-tak metara. Mora se priznati da je visoki napadač bio sebičan, s obzirom da je na drugo strani terena sam bio Menig.

51. minut
Evandrov pokušaj iz slobodnog udarca sa 25 metara završava visoko preko prečke.

46. minut
Menig, Terzić i Urošević menjaju Jovića, Obradovića i Natha.

Počelo je drugo poluvreme!

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Partizan - Proleter 0:0.

38. minut
Terenska inicijativa Partizana nikako da rezultirao nekom ozbiljnijom šansom.

28. minut
Joviću je lopta odlično "sela" na desnu nogu, međutim, golman Petrić maestralno reaguje.

27. minut
Crno-beli nikako ne uspevaju da pronađu pukotinu u defanzivnoj liniji crveno-belih.

15. minut
Proleter se za sada prilično dobro brani. Gosti iz Novog Sada svoju šansu vrebaju iz kontranapada.
7. minut
Rikardov pokušaj glavom nakon centaršuta Markovića završava pored desne stative.

5. minut
Evandro je na velike muke stavio Popovića. Međutim, mladi golman je uspeo da odbrani šut sa 20 metara.