8°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

HILJADU ŠANSI I DVA GOLA: Partizan mašio i mašio, ali bez kazne - Nišlije pale u Humskoj (VIDEO)

11.04.2021. 20:24 20:58
Partizan - Radnički
Partizan - Radnički / Izvor: MN Press
Meč 31. kola Superlige Srbije.

Partizan je savladao Radnički iz Niša rezultatom 2:0 u 31. kolu Superlige Srbije.

STOJKOVIĆ NIJE POVREĐEN: Evo ZAŠTO iskusni golman nije u startnoj postavi Partizana

Prvih 40 minuta je proteklo u ogromnom broju prilika koje su promašili crno-beli, ali lopta jednostavno nije želela u mrežu, što zbog nepreciznosti, što zbog sjajnog golmana Kojića.

Led je probio Asano u 44. minutu i posle velike gužve u kaznenom doneo 1:0 pred odmor.

Partizan je mirno ušao u drugi deo meča, a posle pogotka Holendera u 58. minutu definitivno je zapečaćena sudbina gostiju. Bilo je pokušaja Nišlija, solidnu priliku je imao Stefan Mitrović, ali držao je Partizan konce u svojim rukama.

Ogromne prilike su do kraja promašili i Natho i Urošević, ali ostalo je 2:0 za crno-bele.

Ceo tok meča možete pročitati u tekstu ispod:

86'
Miran period pred kraj. Partizan ima dva gola prednosti, gomilu promašenih prilika i čini se da više nemaju ambicija za napad.
79'
Prvo Natho, a onda Urošević maše lepe šanse. Nathu je odbranio Kojić, a onda je levi bek napravio dribling i snažno šutirao, međutim pored gola.
75'
Loše postavljena odbrana Partizana, ali Stefan Mitrović ne koristi priliku i slabo šutira.

72'
Mirno sad deluje igra Partizana. Imaju solidnu prednost i čini se da ne žure ka trećem pogotku.
63'
Stevanović i Jović ulaze, Holender i Asano izlaze van.
57'
GOOOOOOL! Holender se fantastično snašao posle asistencije Jojića. Opalio je loptu i pogodio dalji ugao. Veoma precizno, 2:0 za Partizan.

51'
Jako lepa kombinacija domaće ekipe, sve je išlo na prvu, ali na kraju je golman Kojić bio bliži lopti od Asana.

Počelo je drugo poluvreme.

Partizan
Partizan / Izvor: MN Press

Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 1:0 pogotkom Takume Asana u 44. minutu.

44'
GOOOOOOL! Asano postiže pogodak posle mora promašaja igrača Partizana. Lopta je bila za Holendera, nastao je džumbus kada su se sudarili golman i defanzivac Radničkog. Lopta stiže do Japanca kom nije bilo teško.

43'
Neverovatno, ali istinito, još jednu izuzetnu šansu su promašili fudbaleri Partizana. Jović je lepo centrirao Asanu koji je bio sam, ali je glavom šutirao pravo u golmana.
38'
Žuti karton dobija i Sejduba Suma.
34'
Urošević se ne snalazi u petercu. Asano je šutirao, a levi bek je probao da skrene loptu u mrežu, međutim samo gol-aut

27'
Ne može bolja prilika od ove, Holender je glavom šutirao sa nekoliko metara, ali izuzetna odbrana Milorada Kojića.
23'
Sada odlična prilika za Nišlije, ali blok u poslednjem trenutku je sprečio opasan udarac na gol.
21'
Došao je Partizan više puta nadomak šanse, ali bez pravog posla u ovim minutima za golmana Radničkog.

Bojan Ostojić pred meč sa Radničkim
Bojan Ostojić pred meč sa Radničkim / Izvor: Foto: FK Partizan

13'
Neoprezan je bio Bojan Ostojić i zaradio žuti karton zbog pregrubog starta.
11'
Ogromna šansa za Partizan, Vujačić je glavom gađao nakon centaršuta Jojića, ali stativa se isprečila.
8'
Predivnu loptu je Jojić poslao u kazneni i našao Holendera, ali se okliznuo napadač domaćih i upropastio lepu šansu.
4'
Prvi konkretan nalet za Partizan, ali je predug for dao sebi Nemanja Jović.

19:05 Meč je počeo!

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Ništa igraju meč 31. kola Superlige Srbije od 19 časova.

PARTIZAN SPREMA DETONACIJU: Bivši REPREZENTATIVAC bi mogao da se vrati među crno-bele

SERGEJ JE RIMSKI HEROJ: Srbin u nadoknadi dao gol i doneo JAKO BITNU POBEDU! Veliki maestro (VIDEO)

POMENUO I MEČ S PARTIZANOM Stanković posle Javora jasan i glasan: "Nema praštanja!"

- Posle veoma teške utakmice kakav je derbi i pražnjenja, više psihičkog, nego fizičkog, očekujem da ekipa pokaže mentalitet i karakter protiv Radničkog iz Niša - rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević.

On je na onlajn konferenciji za medije istakao da je trenutak da se vidi, kako je naveo, gde smo i šta smo.

- Mi moramo da pobedimo, verujem da će reakcija igrača biti prava, da će pružiti 200 odsto. Radnički ima novog trenera, to će nam malo otežati pripremu, ali ništa više od toga - istakao je Stanojević.