LIGA EVROPE: Nije bilo lako, Natho doneo trijumf Partizanu (VIDEO)

27.08.2020. 20:23
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Izraelac pogodio iz jedanaesterca.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u narednu rudu kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u Humskoj savladali sa 1:0 (1:0) letonski RFS  u svojoj 300. utakmici u evro takmičenjima. Jedini strelac za crno-bele bio je izraelski internacionalac Bibras Natho u 51. minutu.

RFS IMA NAVIJAČE U SRBIJI: Bivši omladinski reprezentativac podržao Letonce! (FOTO)

POSLE VEZANIH PORAZA: U Lokomotivi PRESEKLI - poznata SUDBINA Marka Nikolića!

RFS POŠTUJE PARTIZAN: Crno-beli su ozbiljan rival, ali uvek postoji šansa kada daš sve na terenu!

Od starta je bilo jasno da je Partizan kvalitetniji rival, ali su se Letonci pokazali kao čvrst i borben protivnik. Uspevali su da odgovore crno-belima jakom defanzivom i tokom prvih 45 minuta nije Partizan imao mnogo prilika za pogodak, a najboje su propustili Natho, Sadik i Asano. Tek što je krenulo drugo poluvreme, Strumija je igrao rukom u svom šesnaestercu i bio je to penal za Partizan koji je uspešno u gol pretvorio Natho. Gosti su se posle toga otvorili, crno-beli imali još par prilika, ali rezultat se nije promenio. Sve je moglo da bude mnogo ozbiljnije da je Lemajić u sudijskoj nadoknadi bio precizan glavom, ali su crno-bli imali i malo zaslužene sreće i prošli u narednu rundu.

Fudbaleri Partizana večeras od 21 čas počinju svoju odiseju u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a prva prepreka na putu ka plasmanu u grupnu fazu takmičenja je letonski RFS. Crno-beli se prvi put sastaju sa ovim letonskim timom i apsolutni su favoriti, a zanimljivo da je RFS u nešto boljoj formi pošto je u prethodnih pet kola prvenstva Letonije ostvario četiri pobede i jedan remi, dok je Partizan na istom uzorku ostvario takođe četiri pobede, ali uz poraz od Novog Pazara. Partizan protiv RFS-a proslavlja i jubilej, pošto će mu utakmica protiv Letonaca 300. meč u evro takmičenjima.

Navijači ipak ne bi trebalo da brinu jer je tim trenera Sava Miloševića po svim parametrima favorit u ovom duelu koji će se igrati bez prisustva publike zbog korona virusa, a sreću crno-belima možda donese i današnji dan pošto je upravo 27. avgusta pre 17 godina, Partizan protiv Njukasla posle boljeg izvođenja penala obezbedio plasman u Ligu šampiona.

90+5. minut
Kraj meča u Humskoj.
90+3. minut
Lemajić je imao najbolj priliku za goste, ali je glavom štirao preko gola.
90+2. minut
Umesto Natha u igru ulazi Smiljanić.
79. minut
Natho je dobro šutirao, ali je golma gostiju uspeo da odbrani njegov udarac.
73. minut
Suma je pokušao sa 16, 17 metara, ali je lopta prohujala pored stative.
72. minut
Prva izmena u Partizanu, izašao je Stevanović, a u igru ušao Sejduba Suma.
70. minut
Dve izmene u RFS-u. Umesto Kuadia je ušao Santana, dok je Šimkovića zamenio Ofor.
64. minut
Otvorili su se gosti posle primljenog gola, ali ne uspevaju da naprave šansu pošto Partizan u potpunosti kontroliše dešavanj na terenu.
51. minut
1:0!!! Poveo je Partizan pogotkom Natha iz penala koji je dosuđen pošto je Strumija igrao rukom u šesnaestercu.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
Pokušao je solo prodorom Asano, ali je jako loše šutirao.
38. minut
Prvi put su i gosti zapretili preko Šarića, ali je njegov udarac završio pored gola Partizana.
36. minut
Još dve prilike za Partizan u jednom napadu. Posle akcije koja nije mnogo obećavala, prvo je Asano šokušao da postigne gol, a zatim je šutirao i Sadik, ali je Kučer oba puta odlično intervenisao.
35. minut
Ponovo je pao ritam utakmice, Partizan ne uspeva da probije bedem Letonaca, a Sadik je još jednom pokušao iz daljine, ali je njegov udarac završio daleko iznad gola.
24. minut
Najbolja šansa za Partizan. Kombinovali su Asano i Natho, a Izraelcu je šut iz odlične pozicije odbranio golman gostiju.
19. minut
Prvi pokušaj Partizana u okvir gola. Šutirao je Sadik sa tridesetak metara, a taj udarac lako je ukrotio golman gostiju.