25.04.2024.
117.1627
109.3752

MUK NA OSTRVU: Na današnji dan Partizan je odigrao NAJSPEKTAKULARNIJU utakmicu u istoriji (VIDEO)

27.09.2016. 12:24
Milko
Milko / Izvor: MN Press
Pamte se devet golova i prolazak u narednu rundu Kupa UEFA.

Na današnji dan pre 27 godina Partizan i Seltik su u Glazgovu odigrali utakmicu o kojoj se i dan danas priča. Crno-beli izgubili su 5:4 ali je u poslednjim trenucima meča Ščepović postigao gol kojim je Partizan uspeo da prođe dalje, zbog meča koji je odigran u Mostaru.

"Parni valjak" je već na startu Kupa kupova dobio izuzetno teškog protivnika i nije bio favorit već je ta uloga pripisana Seltiku. Crno-beli su ispred sebe imali iskusni škotski tim, a dodatni problem za tim Ivana Golca bila je činjenica da Beograđani prvi meč zbog kazne nisu mogli da igraju na stadionu JNA. Odluka je pala da se zeleno-beli ugoste u Mostaru, na stadionu Veleža.

NALJUTIO SE! Član UPRAVE FK Partizan BLOKIRAO klub – TRAŽI nazad svoje pare

Partizan je pobedio 2:1. Goran Milojević i Vladan Đurđević bili su strelci za Partizan, dok je jedini gol za Ostrvljane postigao Majk Gelovej.

Ta utakmica je odigrana 12. septembra. Tačno 15 dana kasnije Partizan je gostovao na Seltik parku. Danas se navršavaju dve i po decenije od kada je pred više od 50.000 navijača imalo priliku da na stadionu škotskog velikana gleda jedan od najinteresantnijih u istoriji UEFA takmičenja.

Završen je pobedom Seltika 5:4, ali je u drugo kolo otišao Partizan.

JEVTOVIĆ OTVORIO DUŠU: Tomić mi je rekao da sam previsok za zadnjeg veznog (FOTO)

Partizan je poveo 1:0, golom Vujačića da bi početkom drugog dela meča gubio 2:1, uspeo da izjednači i "jurio" je rezultat u drugom poluvremenu. Pred sam kraj utakmice, Seltik je uspeo da poveća prednost i povede sa dva gola razlike ali je Slađan Šćepović spasio Partizan u 89. minutu i poslao ga u dalje takmičenje.

Presudan trenutak desio se u poslednjim minutama. Akcija je krenula od Spasića koji prihvata loptu, Milko Đurovski je vraća u sredinu, šansa i gol postiže Šćepović!

- Bravo za Partizan lavljeg srca - bile su reči legendarnog radio reportera Jordana Ivanovića kojima je ispratio akciju Partizana za konačnih 5:4.

PARTIZAN: Pandurović - Stanojković, Spasić - Milanič, Petrić, Vujačić (8) - Đorđević (50), Milojević, Šćepović (89), Đurovski (61) i Bogdanović.

GROBARI, SPREMITE SE: U Humsku stižu PRAVOSLAVNA braća (VIDEO)