GOLUBOVI LAK PLEN ZA PARTIZAN: Rikardo nastavlja svoj teror, Grobari videli Meniga u punom sjaju (VIDEO)

26.09.2021. 19:35 22:08
Kvinsi Menig
Kvinsi Menig / Izvor: MN Press
Još jedna fantasična partija crno-belih.

Fudbaleri Partizana rutinski su savladali Spartak u utakmici 11. kola Superlige Srbije rezultatom 5:0 (2:0). Crno-beli su novim trijumfom u prvenstvu nastavili da koračaju ka dugo čekanoj tituli. Večeras je Parni valjak u Humskoj demonstrirao napadačku igru, a posebno su bilistali fantastični Rikardo Gomeš i Kvinsi Menig.

Mozzartovi tereni kao odskočna daska za nove šampione

OSTAO DA LEŽI: Sergej protiv Rome postigao GOLČINU, ali veoma je zabrinuo svoje navijače (VIDEO)

VLAHOVIĆ NASTAVLJA DA REŠETA: Dušan doneo pobedu Fjorentini i prestigao Jugovića na večnoj listi (VIDEO)

Crno-beli su dominirali od prvog sudijskog zvižduka i to je donelo nagradu već u 14. minutu kada je Rikardo na lepo dodavanje Meniga postigao svoj prvi pogodak na meču. Uprkos inicijativi, na drugi gol čekali smo sve do prvog minuta sudijske nadoknade. Menig je ponovo fantastično asistirao, ovaj put mladom Terziću kojem nije bilo teško da matira Dubljanića iz neposredne blizine.

Nastavio je Parni valjak da "melje" i u nastavku. Gorepomenuti Menig je bio najagilniji pojedinac na terenu, Holanđanin je pravio ogromne probleme popularnim Golubovima. Holanđanin je svoju partiju krunisao u 61. minutu kada je fenomenalno pogodio sa 10-tak metara. Samo tri minuta kasnije, Rikardo je svojim drugim pogotkom na meču, dvanaestim u Superligi, povisio na 4:0. Konačan rezultat postavio je Filip Holender u 90. minutu.

Partizan je desetim trijumfom u sezoni stigao do 28. boda i suvereno je na čelu tabele domaćeg šampionata. Spartak je na 10. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Crno-beli nemaju previše vremena za odmor. Pulene Aleksandra Stanojevića u četvrtak očekuje duel sa estonskom Florom u 2. kolu grupe "B" Lige konferencija.

Sve golove sa večerašnjeg susreta možete pogledati u nastavku teksta.

Kraj utakmice!
Partizan - Spartak 5:0.
90. minut
GOOOOL! Filip Holender pogađa sa nekoliko metara za 5:0.

87. minut
Crno-beli iskusno privode utakmicu kraju. Već sada se misli o duelu sa Florom u 2. kolu Lige konferencija.

78. minut
Holenderov pokušaj sa distance završava pored desne stative.

76. minut
Nastavljaju crno-beli sa napadima, očigledno je želja peti pogodak i popularna "petarda".

64. minut
GOOOL! Rikardo postiže svoj drugi gol. Jović ga je fenomenalno progirao, a Gomeš ponovo zaobilazi golmana i trese praznu mrežu - 4:0.
61. minut
GOOOL! Menig se upisuje u strelce apsolutno zasluženo! Holanđanin je fenomenalno pogodio same rašlje sa 10-tak metara.
57. minut
Natko je lukavo probao sa ivice šesnaesterca - sjajna reakcija golamana gostiju. Od svega samo korner.

56. minut
Mihajlović i Milošević menjaju Dunđerskog i Šćepanovića u redovima Spartaka.

48. minut
Terzić je propustio prvu veliku priliku u nastavku susreta. Mladi fudbaler je gađao sa 7-8 metara - Dubljanić na visini zadatka.

Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!
Partizan - Spartak 2:0.

45+1
GOOOOL! Terzić je rutinski sproveo loptu u mrežu nakon lepog centaršuta Meniga - 2:0.
38. minut
Uz dosta sreće se Menig izborio sa odličnu poziciju, međutim, Dubljanić na visina zadatka.

35. minut
Nastavlja se dominacija Partizana, crno-beli žele da reše pitanje pobednika već u prvom poluvremenu.
27. minut
Srećković ponovo u glavnoj ulozi. Fudbaler gostiju je bio sam na penalu, ali očajan pokušaj.

21. minut
Zapretio je Spartak sa distance. Udarac Srećkovića sa 30-tak metara završava u naručju Popovića.

17. minut
Lukavo je gađao Terzić sa 10-tak metara, falilo je mladom ofanzivcu malo sreće. Lopta završava pored desne stative.

14. minut
GOOOOL! Menig je odlično pronašao Rikarda koji rutinski zaobilazi štopera i golmana - 1:0
8. minut
Prva uzbuđenje ispred gola Spartaka! Menig je posle kombinacije sa Nathom iz izgledne prilike, sa nekih 15-tak metara, šutirao visoko preko prečke.