SUPERLIGA SRBIJE: Parni valjak u nastavku ubacio u TREĆU brzinu! Crno-beli EKSPRESNO razmontirali TSC (VIDEO)

05.05.2021. 16:36
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Izabranici Aleksandra Stanojevića stigli do petog uzastopnog trijumfa.

Fudbaleri Partizana pobedili su TSC u 35. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:1 (0:0), sigurnijom igrom u drugom poluvremenu.

Domaćin je bolje ušao u meč, od samog starta krenuo sa napadima i već na početku susreta Nemanja Jović nije realizovao „zicer“, kada ga je pročitao golman Filipović i u situaciji „jedan na jedan“ izašao kao pobednik.

Neobjašnjivo su posle toga izabranici Aleksandra Stanojevića stali, dozvolivši gostima da preuzmu ritam i više puta ozbiljno zaprete Vladimiru Stojković.

Dva puta je udarce oprobao Mihailo Banjac, koji su završili pored gola domaćih, da bi u samom finišu poluvremena i Nenad Lukić mogao da se proslavi. Šutirao je precizno po zemlji, ali je kapiten Partizana ponovo zablistao i doprineo da mreže na kraju poluvremena miruju.

Uspeo je, ipak, Parni valjak da početkom drugog dela slomi „žilave“ goste i iz penala dođe do kapitalne prednosti preko Birbasa Natha, koji je nastavio niz uspešnosti pri izvođenju najstrožih kazni.

A onda – brodolom Krstajićevog tima! Za samo 120 sekundi primili su još dva pogotka i morali da čestitaju crno-belima na 21. pobedi u prethodna 22 meča, odnosno, petom uzastopnom trijumfu. Sve što su gosti uspeli da urade, bio je počasni pogodak, koji je postigao Duronjić.

Kako je duel u Humskoj tekao, pročitajte u nastavku teksta.

SPORT JE UVEK U MODI - ASOVI POZIVAJU DEVOJČICE U BESPLATNU ŠKOLU ODBOJKE

Sve je gotovo u ovogodišnjem izdanju Superlige Srbije - barem što se tiče samog vrha. Crvena zvezda je osvojila titulu, četvrti put zaredom, a drugoplasirani Partizan je siguran na drugom mestu.

Zbog toga utakmica 35. kola u Beogradu između crno-belih i gostiju iz Bačke Palanke, ekipe TSC-a, nema rezultatski značaj za četu Aleksandra Stanojevića, ali ime Partizana ih obavezuje da jurišaju na pobedu i da u dobrom raspoloženju i formi dočekaju borbu za preostali trofej koji mogu da osvoje - finale Kupa Srbije protiv Zvezde koje se igra na stadionu Rajko Mitić 25. maja.

Tekstualni prenos meča koji počinje od 16 časova, detalje iz minuta u minut možete pratiti na sajtu Srbija Danas:

90. minut
KRAJ UTAKMICE.
86. minut
Tomašević je na terenu umesto Đure Zeca.
82. minut
Stiže TSC do počasnog gola - 3:1! Lukić je dodao Duronjiću, koji se odlično snašao u gužvi i nadmudrio Stojkovića.

79. minut
Menja i Krstajić, umesto Banjca ušao je Tumbasević, kod Partizana Milan Lola Smiljanić je zamenio Šćekića.
78. minut
Umesto Jojića na terenu je mladi Nikola Terzić, Partizanovo pojačanje iz IMT-a.
75. minut
Korner za Partizan izveo je Jojić, pokušao Urošević glavom, ali je Filipović rutinski intervenisao.
71. minut
Izmene u Partizanu, Holendera menja Nikola Štulić. Umesto Natha na terenu je Lazar Pavlović, dok mladog Jovića menja Filip Stevanović.
67. minut
GOOOOOOOL!!!! Jojić je sjajno krunisao akciju crno-belih, koja je krenula od Natha. Lopta je došla Joviću, njegov šut je izblokirala odbrana TSC-a, a na odbitak je natrčao bivši igrač Kelna i otklonio sve dileme oko pobednika. Parni valjak je za samo 13 minuta srušio sve snove TSC-a da će neporaženi napustiti Humsku.

65. minut
GOOOOOOL! Partizan vodi 2:0 - Natho je maestralno kroz noge proturio loptu Tomanoviću, asistirao Holenderu u šesnaestercu, koji nije propustio priliku da duplira prednost Partizana - 2:0.
64. minut
Žuti karton za Vujačića.
62. minut
Jović je odlično uposlio Jojića, koji je šutirao po zemlji, istakao se Filipović sjajno odbranivši njegov udarac. U nastavku akcije, korner je izveo upravo Jojić, a Vujačić na drugoj stativi tukao glavom pored gola.
61. minut
Prekršaj Zdjelara nad Lukićem. Igrači TSC-a su izveli slobodan udarac, ali promene rezultata nije bilo.

53. minut
GOOOOOOOOOL! Vodi Partizan. Natho je poslao Filipovića u jednu, a loptu u drugu stranu, nastavivši nepogrešivost pri izvođenju najstrožih kazni.

53.minut
Penal za Partizan. Petković je u šesnaestercu srušio Uroševića, pa je Jovanović pokazao na belu tačku, a bivšem igraču Crvene zvezde pokazao žuti karton.
49. minut
Napada i Partizan, posle šuta Holendera, Filipović je intervenisao u korner, posle kojeg se Krstajićeva četa odbranila.
48. minut
Opet preti TSC, Lukić je uposlio Zeca u šesnaestercu, ali se Partizan odbranio.
47. minut
Žuti karton za Juga Stanojeva.
POČELO JE DRUGO POLUVREME.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
43. minut
Kakva šansa za Nenada Lukića. Odličnu kontru izveli su gosti, Zec je poslao u prazan prostor loptu ka napadaču TSC-a koji je dobro šutirao po zemlji, ali je Stojković nogom uspeo da sačuva mrežu. Odlična odbrana kapitena Partizana.
39. minut
"Bomba" Jojića sa poludistance, prohujala je daleko od Filipovićevog gola.
37. minut
Udarac Zdjelara sa distance, Filipović je bio dobro postavljen i lako ukrotio pokušaj Partizanovog veziste.
34. minut
Ponovo je Banjac bio velika opasnost po crno-bele. Izborio se za šut, gotovo sa istog mesta kao u prethodnoj akciji, ali je ponovo bio neprecizan i šansa je propala.
31. minut
Najbolja šansa za TSC, Lukić je odlično bocnuo loptu i uposlio Banjca, koji je još bolje šutirao, međutim, njegov udarac završio je tik pored Stojkovićeve stative.
28. minut
Napad je imao TSC, ali se nisu razumeli Petković i Milićević, pa je prilika da se ozbiljnije ugrozi Stojković propala.
24. minut
Tražili su Topolčani penal, posle starta Miljkovića nad Zecom u kaznenom prostoru, ali je sudija Jovanović samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.
18. minut
Žuti karton za Filipa Holendera.
12. minut
Probudili su se i igrači TSC-a, prvi put zapretili i umalo stigli do vođstva. Đuro Zec je uputiio udarac iskosa iz šesnaesterca, ali je lopta otišla daleko od cilja.
7. minut
Šansa utakmice za Jovića, izašao je sam ispred Filipovića, a onda promašio čist "zicer"! Crno-beli su mogli do vođstva. Pre toga je Holender imao priliku posle šuta Jojića, ali je napravio faul u napadu.
3. minut
Prvi napad Partizana, Jović je uputio centaršut u kazneni prostor, ali je Filipović bio dobro postavljen.